20 Февруари 2026петък22:16 ч.

Уличните музиканти в София ще свирят само с разрешение от кмета

автор:Дума

visibility 271

Нова наредба за шума в София прие СОС на днешното си заседание. Според нея уличните музиканти ще могат да свирят само на определени за целта места и с разрешение от районния кмет. Забранява се също събирането на дарения, освен ако не става въпрос за акции на БЧК и неправителствени организации, които също трябва да имат разрешение./Снимка БНР/
Наредбата засяга три направления - домашни дейности и съседи, публични пространства и строежи. С глоба ще се наказва този, който вдига шум между 22.00 и 8.00 часа и от 14.00 до 16.00 часа. Санкциите ще са между 100 и 300 лева, а за повторно нарушение - до 1000 лева.
Забранява се миенето на стъклата на колите по кръстовища и светофари и просията на улицата.
Правилата бяха приети с 36 гласа „за”, 1 „против” и 8 „въздържали се”. Съветниците от БСП гласуваха с "въздържал се".
 

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 1206

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 1140

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 1045

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 1214

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 1152

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 1201

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 1241

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 1153

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 1181

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 1087

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ