22 Февруари 2026неделя21:02 ч.

Каракачанов недоволен: С Валери Симеонов си говорим рядко

автор:Дума

visibility 133

С жена ми си говоря, но с Валери Симеонов по рядко и тук е проблемът. Това заяви в ефира на Нова тв вицепремиерът и министър на отбраната Красимир Каракачанов. По думите му в коалицията "Обединени патриоти" продължава да има търкания и различия по много теми. А тези конфликти се пренасяли в голямата коалиция с ГЕРБ. Той разкритикува прибързаното решение на ГЕРБ за акциза на бездимните цигари. Не може в петък на обяд, когато почти няма депутати в парламента, да дайдеш и да хвърлиш два листа и да кажеш "хайде, подписвайте, че бързаме", възмути се Каракачанов. Нека има уважение и да го обсъдим, призова лидерът на ВМРО. По думите му "когато нещата се обсъждат, винаги се намира разумно решение".
Припомняме, че преди седмица от ГЕРБ обявиха намерението си да вдигнат акциза на бездимните цигари. Проектът бе афиширан от Менда Стоянова с обяснението, че така ще влязат повече приходи в бюджета. Малко след това обаче от ВМРО се възмутиха, че идеята не е обсъждана с тях и заявиха, че няма да подкрепят предложението. По-късно през деня лично премиерът Борисов се намеси в спора и разпореди проекторешението да бъде изтеглено от парламента. Само след няколко часа председателят на ПГ на ГЕРБ Цветан Цветанов отново направи завой и отсече, че предложението няма да бъде оттеглено. Той бил направил среща с коалиционните партньори и бил успокоил страстите. 
Красимир Каракачанов коментира емоционално и темата с мигранстката криза в Европа.
Нека да помислим и да кажем на хората кой е българският интерес, а той е подобни хора да не бъдат допускани да се връщат в България, категоричен бе вицепремиерът. Той се обяви твърдо против връщането на мигранти в България. Откъде накъде България ще връща 45 00 нелегални имигранти? Нито предишното, нито сегашното българско правителство са канили нелегалните имигранти да идват в Европа. България понесе много загуби. Все още командироваме полицаи на границата, за да помагат на "Гранична полиция", отсече вицепремиерът.
По думите му политиката на Германия и някои други държави, които "безотговорно канят нелегални имигранти", може да доведе до проблем. Поради това Каракачанов се радва, че правителството е взело ясна и категорична позиция по въпроса.
Според военния министър ако мигрантите, които вече се намират в Германия и други западни страни, бъдат върнати към Гърция, това няма да реши проблема, защото бежанците след време отново щели да тръгнат да бягат към Запада.
Тази вълна от хора, която те искат да върнат от Европа в Гърция, отново ще тръгне към Европа. Какъв е смисълът на подобни безумия? И за каква солидарност говорим, недоумява Каракачанов.
За това той е категоричен, че в този случай трябва да се следва българския интерес, а той бил "подобни хора да не бъдат допускани да се връщат в България".
 

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 6003

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 8795

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 6646

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 7181

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 5708

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 7268

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 7197

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 7379

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 8004

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 6369

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ