23 Февруари 2026понеделник11:03 ч.

Eдна линейка обслужва община Брезник

автор:Дума

visibility 470

Жители на Брезник се оплакаха по време на приемната на депутатите от "БСП за България" Станислав Владимиров и Любомир Бонев, че в спешния център има само една линейка, която обслужва града и селата от общината, която няма оборудване за да се постави адекватна диагноза.
Хората разказаха, че има случаи, в които живеещи в Брезник променят адресната си регистрация, за да могат да се лекуват в Перник. Ако линейката е на адрес в някое от отдалечените села, няма как да се върне бързо в града заради друг спешен случай и затова брезничани често превозват болни с личните си автомобили.
Владимиров и Бонев увериха недоволните, че са задали въпрос към министъра на здравеопазването Кирил Ананиев как ще бъде решен проблема, но отговорите му са били уклончиви. От тях станало ясно, че той е не само заради липсата на персонал и пари, но и заради липсата на воля в управляващите да го решат. Двамата народни представители бяха категорични, че отново ще поискат от министъра поне по още една линейка и екип за нея във всеки спешен център и закупуване на адекватно оборудване за диагностициране и лечение.
Жителите на Брезнишко се поинтересуваха и за развитието на проекта за път до мегалитния храм-кладенец в с.Гърло и реставрацията на уникалното за Югоизточна Европа съоръжение. Депутатите подчертаха, че достъпа до съоръжението и адекватното му експониране са сред приоритетите им и ще продължат да работят за това. След въпросите, които зададохме към министъра на културата Боил Банов и срещите с кмета на Брезник са осигурени пари за проектирането на пътя, а по-късно ще бъдат отпуснати средства и за експонирането на паметника, съобщиха Владимиров и Бонев.
 

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 14545

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 18060

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 15393

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 15929

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 14317

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 15702

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 10405

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 9967

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 16751

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 11201

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ