14 Септември 2025неделя06:41 ч.

Алигаторът

/ брой: 222

автор:Дума

visibility 3708

Ако в моделната гама на Porsche семейството на алигаторите е представено от купето Cayman, то при Citroen то ще дефилира със забавния концепт Lacoste, наречен в чест на едноимената фирма-производител на модни и спортни дрехи и аксесоари, чийто основател е известният френски тенисист Рене Лакост с прякор "алигаторът".
Машинката с трицилиндров мотор и габарити на малолитражката С1 - 3450 х 1800 х 1520 мм, изглежда така, като че ли в дизайнерското студио на марката не са успели да получат навреме техническо задание и маестрата са били оставени да натискат глината както им дойде. От компанията твърдят, че основното в колата е простотата и функционалността във всичките й решения.
Врати? Дизайнерите явно са решили, че са излишни! В предните седалки се сяда с преминаване през изрези в страниците, но към задните с попрескачане през бордовете. Задните подглавници са повече или по-малко традиционни, но предните се спускат от покрива, пардоне моа, от "гръбнака" му, от който при необходимост може да се изкара надуваем прозрачен жълтоват тент. Вив ла солей! (Да живее слънцето).
Citroen Lacoste няма "фиксиран" покрив, а той е заменен от особена конструкция, изпълнена във формата на буквата "Т", която тръгва от горната част на предното стъкло и стига до багажника. Тя има важно функционално значение, позволявайки лесно влизане в салона на автомобила.
Зад външната простота обаче се крие цял комплекс от супернови технологии.
В салона, ако е нужно допълнително свободно пространство, задната седалка се сгъва в багажника, като се освобождава място за по-едър спортен инвентар или багаж.
Колата е оборудвана с трицилиндров бензинов двигател, габаритите й са: дължина - 3,45 м, ширина - 1,80 м, височина - 1,52 м, междуосие - 2,30 м.

Процесът на присъединяване към еврото няма да е лек

автор:Дума

visibility 1829

/ брой: 170

Димитър Радев за първи път на заседание на ЕЦБ

автор:Дума

visibility 1401

/ брой: 170

Предупреждават ни за опасни храни от чужбина

автор:Дума

visibility 1699

/ брой: 170

Задава се хаос със сметките за парно

автор:Дума

visibility 1183

/ брой: 170

Показно убийство на привърженик на Тръмп

автор:Дума

visibility 1123

/ брой: 170

Учебната година в Гърция започна с протести

автор:Дума

visibility 1018

/ брой: 170

Ким Чен Ун подготвя дъщеря си за лидер

автор:Дума

visibility 1417

/ брой: 170

НАТО няма да активира член 5

автор:Дума

visibility 1339

/ брой: 170

Истинска памет

автор:Александър Симов

visibility 1410

/ брой: 170

Диагноза - русофобия

автор:Боян Бойчев

visibility 1749

/ брой: 170

Драма с класов привкус

автор:Юрий Борисов

visibility 1832

/ брой: 170

Приложима ли е четиридневна работна седмица в България

visibility 1193

/ брой: 170

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ