02 Август 2025събота03:02 ч.

Животновъди от Ямболско излизат на протест

автор:Дума

visibility 150

Животновъди от Ямболско и региона, засегнат от чумата по животните, излизат на протест. Фермерите търпят загуби заради забраната за продажба на месо и мляко от региона. Те искат Агенцията по храните да свали забраната.
Протестът е организиран край село Мамарчево, а протестиращите заплашват да затворят и пътя, предаде БиТиВи.
Вече месец се проваля диалогът между фермерите в село Болярово и институциите. Ветеринарите заобикалят стопанството там въпреки заповедта за евтаназия на животните. Те не влязоха и за втора проба.
Животновъдите са категорични, че овцете им са здрави въпреки положителният резултат за чума от първите кръвни проби през юни.
 

Две магистрали ще бъдат пуснати тази година

автор:Дума

visibility 905

/ брой: 141

Искат да ограничат промоциите на храни

автор:Дума

visibility 811

/ брой: 141

Губим 626 млн. евро от сделката между ЕС и САЩ за митата

автор:Дума

visibility 857

/ брой: 141

Въвеждат електронен контрол срещу претоварени камиони

автор:Дума

visibility 963

/ брой: 141

Русия ни предупреди с "адекватен отговор"

автор:Дума

visibility 1015

/ брой: 141

12 плажа в Гърция наказани без син флаг

автор:Дума

visibility 1125

/ брой: 141

Турци искат гражданство в карибските страни

автор:Дума

visibility 990

/ брой: 141

Тръмп е песимист за сделка с Канада

автор:Дума

visibility 830

/ брой: 141

За качество на живот - чисти градове и села

автор:Дума

visibility 1133

/ брой: 141

Винаги до хората в защита на нуждаещите се

автор:Дума

visibility 978

/ брой: 141

Модернизация на средата на живот

автор:Дума

visibility 863

/ брой: 141

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ