16 Септември 2025вторник10:20 ч.

Жители на "Пчелина" заплашват да блокират улица "Прилеп" във Варна

/ брой: 130

автор:Дума

visibility 6989

Жители на местността "Пчелина" във Варна са готови да блокират движението по ул. "Прилеп“ след една седмица, ако не бъдат взети спешни мерки по изграждането на инфраструктурата в района. Това стана ясно на среща, инициирана от тях, с институциите, отговорни за липсата на улици в местността. Хората се чудят защо ремонтните дейности, по проекта на ВиК в „Пчелина“, продължават вече почти 2 години и кога точно ще приключат.
„Реално липсва достъп до някои от улиците и няма как да стигнем до домовете си. Да не говорим за мръсотията, която се носи из въздуха…“, обърнаха се те към инж. Методи Иванов, представител на строителната фирма, изпълняваща проекта, който единствен дойде на срещата с тях. Те бяха изненадани и от пълната незаинтересованост на ВиК и Общинската администрация, както и от кмета на Варна, който също не дойде на срещата. "Къде е Благомир Коцев? Той е добре запознат с нашите проблеми, още от предизборната му кампания. Явно всичко си остава само предизборно", коментираха разочаровано жителите на района.
„Буквално бедстваме и се чувстваме като в затвор в собствените си домове. Няма път, има само кал и дупки. Още преди няколко месеца направих официално питане към кмета кога най-после ще има улична регулация в района, но и до днес отговор няма“, допълни общинският съветник Зорница Василева. Тя и нейните съграждани вече започнаха подписка за спешно приключване на строителните дейностите по улиците  "Прилеп“ и „Патриарх Максим“, и останалите, засегнати от ремонта по водния цикъл. Инж. Иванов се ангажира след седмица ремонтът да приключи.

Огромна разлика в доходите на българите

автор:Дума

visibility 1312

/ брой: 171

Пътуваме от София до Сърбия изцяло по магистрала

автор:Дума

visibility 1553

/ брой: 171

НАП погва амбулантни търговци за укрити доходи

автор:Дума

visibility 1152

/ брой: 171

Огромна разлика в доходите на българите

автор:Дума

visibility 1308

/ брой: 171

Да се ограничи интернет за децата

автор:Дума

visibility 1239

/ брой: 171

Голям пожар бушува на Пелопонес

автор:Дума

visibility 1262

/ брой: 171

Германците взимат заеми за всекидневни разходи

автор:Дума

visibility 1231

/ брой: 171

Накратко

автор:Дума

visibility 1309

/ брой: 171

Признанието на Макрон

автор:Юри Михалков

visibility 1617

/ брой: 171

Винаги с разум

visibility 1310

/ брой: 171

Разбирате ли смисъла от училището?

visibility 1188

/ брой: 171

Глас и съвест на епохата

автор:Дума

visibility 1247

/ брой: 171

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ