17 Юли 2025четвъртък21:18 ч.

ЗА 6 ДНИ: Повече от 70 тежки произшествия с 13 загинали и над 90 ранени

Експерт: Пътната маркировка на много места е некачествена и изчезва бързо

автор:Дума

visibility 1531

Тежка катастрофа между автобус с румънска регистрация и лека кола стана в нощта на 6 август на пътя Велико Търново - Русе, в участъка между селата Куцина и Поликраище. 

По данни на Богдан Милчев от Института по пътна безопасност от 2 до 8 август има повече от 70 тежки произшествия с 13 загинали и над 90 ранени. "В момента се намираме в безпрецедентна криза на транспортната ни система. ДАПБ няма план за управление на рисковете и го искаха от нас. Тунел "Железница" е готов, но не се правят геоложки проучвания заради свлачищата. Трябва да има екшън план, който да включва засилен контрол на движението по време на движение с нови средства", смята той. 

Според пътния експерт инженер Живко Гелков на много места липсва маркировка, а тя изчезва, тъй като е нанесена с некачествени материали. "Има обективни и субективни фактори влияят за възникване на катастрофа. Основното е човешка грешка. В участъка на катастрофата има много дървета и храсти, а това ограничава видимостта. Пътният знак за ограничение от 60 км/ч не решава проблема с видимостта", посочи той в ефира на Нова нюз. 

По думите му в АПИ има структура, а и в пътните служби по области има хора, отговорни за пътната безопасност, а не БГ Тол и на КАТ.

 


Последвайте или харесайте в-к "ДУМА" във ФЕЙСБУК   --> ТУК <--

Споделяйте нашите публикации.

 

 

 

Средствата по ПВУ за саниране са спасени

автор:Дума

visibility 746

/ брой: 130

Словакия пак блокира санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 812

/ брой: 130

Джорджеску остава под съдебен контрол

автор:Дума

visibility 740

/ брой: 130

Париж отменя два официални празника

автор:Дума

visibility 801

/ брой: 130

Пекин стопля отношенията с Брюксел

автор:Дума

visibility 716

/ брой: 130

Възможности

автор:Александър Симов

visibility 780

/ брой: 130

Ах, леглото

автор:Аида Паникян

visibility 781

/ брой: 130

Пълен батак при хранилището за ядрени отпадъци

visibility 753

/ брой: 130

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ