18 Юли 2025петък23:05 ч.

Яценюк се размечта: Дойде време да си върнем Крим

/ брой: 258

автор:Дума

visibility 78

"Настана време, когато Украйна трябва да си върне Крим обратно!", заяви в ефира на програмата "900 секунди" на латвийската телевизия LNT украинският премиер Арсений Яценюк, който е на посещение в Рига. "Ние проведохме среща с премиерите на страните от Балтика. И аз със строг език изразих твърда позиция, че никой никога няма да признае за законна анексията на Крим", заяви Яценюк. Той обаче призна, че "Крим е много сериозен случай". Яценюк добави, че Украйна дори е готова "да подкрепи честни и открити избори в Донецк и Луганск, но никога няма да допусне идеята за легализиране поддържаните от РФ терористи по аналогия с така наречените избори от руски тип".
Украинският премиер заяви още, че президентът Владимир Путин си поставя за цел да завладее цяла Украйна, обаче няма да успее. Първо, той не успял, когато в Украйна са проведени честни и свободни президентски и парламентарни избори. Поражение за Путин били успешните реформи и икономически преобразования, включително и във финансовия сектор. Путин очаквал Украйна да фалира, докато тя успешно правела преобразования. Той не успял и във военен план. "Украйна е единствената страна в Европа, която води борба с РФ не с помощта на войнствено настроени хора или наемници, а с участието на реални въоръжени сили. Их все пак успяхме да сдържим Русия", заяви уверено Яценюк.
 

С 14% повече са банкрутите на фирми у нас

автор:Дума

visibility 692

/ брой: 131

Чуждите инвестиции нарастват с 47 на сто

автор:Дума

visibility 654

/ брой: 131

Сред първите в ЕС сме по поскъпване на имотите

автор:Дума

visibility 700

/ брой: 131

Испания има полза от мигрантите

автор:Дума

visibility 642

/ брой: 131

Украйна ще мобилизира и мъже над 60 години

автор:Дума

visibility 679

/ брой: 131

Четири държави отказаха да купуват оръжие от САЩ

автор:Дума

visibility 630

/ брой: 131

Накратко

автор:Дума

visibility 583

/ брой: 131

Касапинът на протест

автор:Александър Симов

visibility 677

/ брой: 131

Трагедията мигранти

автор:Таня Глухчева

visibility 653

/ брой: 131

Силата на корените ни вдъхновява

автор:Ина Михайлова

visibility 759

/ брой: 131

За какво ЕС ще изхарчи 2 трилиона евро... Евентуално

автор:Дума

visibility 642

/ брой: 131

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ