28 Март 2024четвъртък14:10 ч.

Виляреал удържа Арсенал, на финал в Лига Европа с Юнайтед

visibility 40

Виляреал издържа в Лондон и отстрани Арсенал на полуфиналите в Лига Европа. "Жълтата подводница" изигра умно реванша, удържа 0:0 и след успеха с 2:1 в първия мач преди седмица си заслужи мястото на финала в Гданск на 26 май. Там Унай Емери и компания ще играят с Манчестър Юнайтед.
На "Емирейтс" Пиер-Емерик Обамеянг удари две греди, но играчите на Микел Артета не бяха достатъчно точни в нападение, за да вкарат така жадувания гол.
Така испанският клуб развали очакванията за два изцяло английски финала в евротурнирите този сезон. Във финала за Шампионската лига един срещу ще играят Челси и Манчестър Сити, а Виляреал ще спори с Манчестър Юнайтед в Лига Европа.
На "Стадио Олимпико" Рома и Юнайтед направиха второ поредно голово шоу в полуфинала на Лига Европа. След 6:2 за англичаните в първата среща, Рома спечели с 3:2 в мач, който премина през редица обрати. С общ резултат 8:5 за финал обаче се класира Манчестър Юнайтед.
И двата отбора създадоха куп голови положения. Вратарят на гостите Давид Де Хеа спаси няколко чисти ситуации и бе причината Рома да не вкара повече голове. През първата част Кавани пропусна две 100-процентови ситуации, но в 39-ата минута успя да открие. Босненският национал Един Джеко (57) вкара с глава и изравни. Браян Кристанте (60) изведе Рома напред след удар от 14 м. Последваха поредица от 3-4 чисти голови положения в рамките на 5 минути, които като по чудо не доведоха до гол. Гостите също създадоха 1-2 ситуации и Кавани (68) с глава изравни."Вълците" стигнаха до трети гол в 83-ата минута. Резервата Никола Залевски стреля от воле и след рикошет в крак на защитник топката влетя в мрежата.
На 19 години и 217 дни Мейсън Грийнууд пък стана най-младият англичанин, който прави 100 мача за Манчестър Юнайтед. Пред него са северноирландецът Норман Уайтсайд, достигнал 100 мача за "червените дяволи" на 18 години и 329 дни, и сънародникът му Джордж Бест - на 19 години и 168 дни.