16 Септември 2025вторник19:30 ч.

Вигенин: Искаме Народното събрание да се разпусне и да има нови избори

автор:Дума

visibility 752

"Исканията на протеста са ясни: оставка на правителството, оставка на главния прокурор и предсрочни избори. Това са и нашите искания. Ние сме част от този протест, въпреки че ние не го организираме, но доколкото нашите виждания съвпадат, все пак това е шарен протест, но основната тема, искане на този протест е ясна, ние подкрепяме исканията на протеста, участваме", каза в "Още от деня" по БНТ Кристиан Вигенин, депутат от БСП и зам.-председател на Народното събрание.

"Този протест е, както го дефинира и президентът в първия ден, почтените хора се изправят срещу мафията в управлението. Нямаме предвид сигурно десетките хиляди честни хора, които са членове, симпатизанти на ГЕРБ, но мафията е овладяла правителството, овладяла е другите власти", подчерта той.

И призова да се обединят в тези искания и леви, и десни, и центристи, всеки, който иска истинска промяна в България. "Мисля, че рано или късно този протест ще успее", заяви Вигенин.

Той посочи, че олицетворение на мафията в управлението е "главата на октопода - той е министър-председателят Бойко Борисов, затова и искането на оставка е към него".

В БСП смятат, че главният прокурор действа избирателно, действа политически мотивирано, той не цели отстраняването безпристрастно на всички, които нарушават законите в България, извършва проверките избирателно.

Вигенин даде пример, че когато се публикуват снимки от спалнята на премиера, когато излиза видео от спалнята му, когато излизат записи, които ясно показват отношението на премиера към парламента и неговия председател, към президента, не се извършва незабавна проверка да се види този пробив в националната сигурност.

Вигенин беше категоричен, че са за оставка на правителството, служебен кабинет и предсрочни избори.

"Ние искаме Народното събрание да се разпусне и да има нови избори. Ние се отказахме да спасяваме достойнството на този парламент, той трябва да се разпусне максимално бързо", заяви Кристиан Вигенин.

Българинът прави неразумни инвестиции преди еврото

автор:Дума

visibility 672

/ брой: 172

БДЖ с намаления за ученици и студенти

автор:Дума

visibility 600

/ брой: 172

Годишната инфлация се задържа на 5,3 на сто

автор:Дума

visibility 549

/ брой: 172

Банкнотите в обращение у нас намаляват с 9%

автор:Дума

visibility 553

/ брой: 172

Отново бум на нелегални мигранти

автор:Дума

visibility 595

/ брой: 172

Работещи и пенсионери в Гърция с повече пари

автор:Дума

visibility 632

/ брой: 172

Тръмп шокиран от "меките" санкции

автор:Дума

visibility 588

/ брой: 172

Накратко

автор:Дума

visibility 574

/ брой: 172

Военни комикси

автор:Александър Симов

visibility 606

/ брой: 172

Парите на инвалидите

visibility 619

/ брой: 172

Къде е реалното производство?

автор:Гарабед Минасян

visibility 642

/ брой: 172

Ще събарят ли старите панелки за нови жилища?

visibility 645

/ брой: 172

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ