18 Август 2025понеделник23:06 ч.

Ваксинираните с „АстраЗенека“ да следят за определени симптоми

автор:Дума

visibility 154

При какви симптоми ваксинираните с „АстраЗенека“ трябва да се обърнат към лекар. Това разясни директорът на Изпълнителната агенция по лекарствата Богдан Кирилов, уточнявайки, че случаите на тромбоза след ваксинация са изключително редки.

И все пак до две седмици след ваксинацията може да се появят следните симпоми, при които трябва да се обърнем към лекар:  задух, болка в гърдите, подуване на долни крайници, продължителна болка в корема, главоболие и размазано виждане.

Изключително рядко се наблюдава тази нежелана лекарствена реакция, все още категорично не може да се потвърди връзка, но експертите на ЕМА казват, че намират възможна такава. Проучванията в тази посока ще продължат, коментира Кирилов.

По думите му експертите от Европейската агенция по лекарствата не препоръчват специфична профилактика на поставилите си вече ваксината.

Единственото, което лекарите следва да препоръчат, е да се наблюдава за тези симптоми и ако има такива, ваксинираните да потърсят медицинска помощ, посочи още Кирилов.

 

 

               

               

Продават евромонети на граждани от 1 декември

автор:Дума

visibility 455

/ брой: 152

Тол камерите ще засичат и липсата на предпазни колани

автор:Дума

visibility 482

/ брой: 152

Бум на фалшиви столевки

автор:Дума

visibility 432

/ брой: 152

НСИ отчете 5,3% годишна инфлация

автор:Дума

visibility 500

/ брой: 152

Евродесант в Белия дом след срещата в Аляска

автор:Дума

visibility 470

/ брой: 152

Протестите в Сърбия ескалират

автор:Дума

visibility 431

/ брой: 152

Боливия гласува за президент и парламент

автор:Дума

visibility 443

/ брой: 152

Три щата изпращат военни във Вашингтон

автор:Дума

visibility 462

/ брой: 152

Изненадите от Аляска

автор:Юри Михалков

visibility 482

/ брой: 152

Невинните са грешни, грешниците - невинни

visibility 465

/ брой: 152

Иде ли краят на консервната промишленост в България

visibility 466

/ брой: 152

Горчива корупция

автор:Гарабед Минасян

visibility 450

/ брой: 152

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ