20 Февруари 2026петък13:23 ч.

Трамвай блъсна и уби жена в центъра на София

автор:Дума

visibility 1829

Трамвай, движещ се по линия №5 в София, блъсна и уби жена в района на площад „Македония“.

Движението е затруднено, на мястото пристигнаха линейка и полиция. По информация на БНР жертвата е на видима възраст около 75 години. 

Около трийсет минути след инцидента от Столична община съобщиха, че трамваите от линии 4 и 5 вече се движат по променен маршрут. Трамваите в посока центъра са движат през бул. „Овча Купел“, „Мушанов“, „Константин Величков“, „Ал. Стамболийски“, „Христо Ботев“, Съдебна палата. Оттам трамваите от линия 4 продължават към Орландовци. В посока Княжево трамваите са пренасочени през „Ал. Стамболийски“, „К. Величков“ и „Овча Купел“. Автобусите от линия 260 ще спират срещу трамвайните спирки. Допълнително се пускат 3 автобуси от ул. „Коломан“ до Руски паметник. Два трамвая ще се движат по линия 5 в участъка от Бъкстон до Княжево. 

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 630

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 586

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 615

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 641

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 624

/ брой: 35

Доживотен затвор за експрезидента на Южна Корея

автор:Дума

visibility 624

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 644

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 575

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 573

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 618

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ