20 Септември 2025събота20:28 ч.

Столична община отчита 10% ръст на ваксинираните в „зелените коридори“

автор:Дума

visibility 187

Интересна е статистиката, която наблюдаваме в последните седмици. Докато процентът на ваксинираните в страната е около 20%, в София е около 30, а в централната администрация на столична община е 40%. Така че виждаме, че всичките тези усилия за ваксиниране, за даване на повече възможности на хората дават своя постепенен резултат. Това каза пред БГНЕС зам.-кметът на Столична община Дончо Барбалов.
Общо 1563 ваксини срещу COVID-19 са поставени през почивните дни в „зелените коридори“, организирани от общината. В сравнение с предходния уикенд, когато бяха 1466, се наблюдава ръст с около 10%.
Общо от началото на кампанията през уикендите са поставени над 16 500 дози. През този уикенд имунизация се извършваше в шест изнесени кабинета – в Културния дом в кв. "Дружба" и в пет търговски комплекса – в The Mall, "България Мол", "Парадайс център", "Сердика център" и "Ринг Мол".
В работни дни желаещите имат възможност да се имунизират в общинските ДКЦ-та, където досега са поставени над 15 500 дози.
Управителят на ДКЦ-12 д-р Васил Василев посочи, че в тяхното лечебно заведение функционира ваксинационен кабинет от самото начало на ваксинационната кампания и всеки работен ден от понеделник до петък се извършва ваксинация. Днес от сутринта до ранния следобед той каза, че са направени над 50 ваксинации на всички желаещи. „Има дни, в които има по-сериозен интерес, правим повече ваксини като количество, но има и дни, в които тази бройка намалява. За съжаление не може да кажем, че има тенденция във възходяща посока. Надяваме се, ние сме подготвени, имаме достатъчно ваксини, екипите са тук, работят, спазват си работното време. Ние преди бяхме изключително натоварени, имаше опашки от хора, желаещи да се ваксинират, докато сега единици идват и е много по-спокойно“, посочи д-р Василев.
Екипите на 12-то ДКЦ обслужват и събота и неделя – Мол Парадайз, Ринг мол и Културния дом в Дружба. Там за този уикенд са направили над 600 ваксини.
Продължава и инициативата на Столична община за извършване на имунизация на място при предварителна заявка от предприятия и фирми.
„От края на миналата седмица започнахме една малка информационна кампания, където допълнително популяризираме ползите от ваксинацията и лекотата, с която това се случва в София“, каза зам.-кметът.

Данъчните декларации за 2025 г. ще се изготвят в левове

автор:Дума

visibility 1672

/ брой: 175

Купуваме еднодневна винетка от февруари догодина

автор:Дума

visibility 1528

/ брой: 175

Вдигането на ДДС ще удари икономиката най-силно

автор:Дума

visibility 1601

/ брой: 175

С 4% намаляват чуждите инвестиции у нас

автор:Дума

visibility 1580

/ брой: 175

Национална стачка парализира Франция

автор:Дума

visibility 2233

/ брой: 175

Естония няма да затвори границата с Русия

автор:Дума

visibility 1681

/ брой: 175

Замразяват заплатите на депутатите в Словакия

автор:Дума

visibility 2084

/ брой: 175

Кататония

автор:Александър Симов

visibility 2205

/ брой: 175

Стратегия за остаряване

автор:Юрий Борисов

visibility 1944

/ брой: 175

Сега ли се сетихте?

visibility 1626

/ брой: 175

Непоколебимост по пътя към националния идеал

автор:Дума

visibility 1872

/ брой: 175

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ