17 Юли 2025четвъртък21:23 ч.

Социалдемократите в Германия с трима лидери

автор:Дума

visibility 1945

Трима лидери поемат временно Социалдемократическата партия на Германия, съобщава ДПА. След оставката на Андреа Налес, партията ще има трима председатели. Според източници на медията, начело застават премиерите на две провинции и високопоставен член на парттията. Става въпрос за министър-председателя на провинция Мекленбург-Предна Померания Мануела Швезиг, премиерът на Рейнланд-Пфалц Малу Драйер и Торстен Шефер-Гюмбел, заместник-председател на социалдемократите.
Германската управляваща коалиция е под въпрос след оставката на Налес, предизвикана от слабото представяне на изборите за Европейски парламент и на местния вот в Бремен.

Средствата по ПВУ за саниране са спасени

автор:Дума

visibility 746

/ брой: 130

Словакия пак блокира санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 812

/ брой: 130

Джорджеску остава под съдебен контрол

автор:Дума

visibility 740

/ брой: 130

Париж отменя два официални празника

автор:Дума

visibility 801

/ брой: 130

Пекин стопля отношенията с Брюксел

автор:Дума

visibility 716

/ брой: 130

Възможности

автор:Александър Симов

visibility 780

/ брой: 130

Ах, леглото

автор:Аида Паникян

visibility 781

/ брой: 130

Пълен батак при хранилището за ядрени отпадъци

visibility 753

/ брой: 130

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ