18 Септември 2025четвъртък13:10 ч.

Саудитци помагали на терористите от 11/09

/ брой: 175

автор:Дума

visibility 285

ФБР публикува първия от документите за атентатите от 11 септември 2001 г., разсекретен като част от декрета на американския президент Джо Байдън. Той се състои от 16 страници и се основава на показанията на човек, работил в консулството на Саудитска Арабия в Лос Анджелис. Името на източника е премахнато с цел конфиденциалност. Докладът се отнася до контактите на това лице с други, които според американските власти са могли да осигурят значителна логистична подкрепа на терористите, участвали в отвличането на пътническите самолети на 11 септември 2001 г. Става дума за контактите на източника с други двама поданици на Саудитска Арабия, единият от които също е работил в консулството в Лос Анджелис, а другият, според ФБР, може да е бил агент на саудитското разузнаване.

Посолството на Саудитска Арабия в САЩ обяви, че властите на страната са за пълното разсекретяване на всички документи, с надеждата, че това "завинаги ще сложи край на неоснователните обвинения срещу кралството".

Бившият президент Джордж Буш, при чието управление стана атентатът, смята че САЩ отдавна са загубили единството, което са имали преди 20 години.

 

 

 

Язовирите са 59% пълни, но загубите по мрежата стигат до 90%

автор:Дума

visibility 350

/ брой: 174

Увеличават месечната докторантска стипендия

автор:Дума

visibility 294

/ брой: 174

Кметът на Огняново нападнат и бит от хотелиер

автор:Дума

visibility 321

/ брой: 174

526 училища ще имат статут на иновативни през 2025/2026 г.

автор:Дума

visibility 399

/ брой: 174

КЗК с нови правомощия

автор:Дума

visibility 307

/ брой: 174

Сиренето у нас е с 26% по-скъпо от средната европейска цена

автор:Дума

visibility 349

/ брой: 174

ДФЗ засече двойно декларирани 7420 декара

автор:Дума

visibility 289

/ брой: 174

По-евтино на море в Гърция през септември

автор:Дума

visibility 321

/ брой: 174

София също блокира санкции срещу Израел

автор:Дума

visibility 344

/ брой: 174

В Белгия се "изпират" 16 млрд. евро годишно

автор:Дума

visibility 322

/ брой: 174

Протести в Словакия срещу Роберт Фицо

автор:Дума

visibility 304

/ брой: 174

Накратко

автор:Дума

visibility 257

/ брой: 174

Парламентарна поезия

автор:Александър Симов

visibility 288

/ брой: 174

Правителството върши своята работа и резултатите вече са видими

автор:Дума

visibility 320

/ брой: 174

Пътят на забравата

автор:Евгений Белий

visibility 313

/ брой: 174

Гладиаторско меле

visibility 293

/ брой: 174

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ