Росен Желязков и аферата "Костинброд"
Номинираният за транспортен министър Росен Желязков е със завидна политическа биография - от главен секретар на Столична община при кметуването на Стефан Софиянски и Бойко Борисов, през главен секретар на Министерския съвет в първия мандат на кабинета Борисов. След това оглави Агенцията за електронно управление, преди да застане начело на КРС, където е в момента./Снимка БГНЕС/
Името му и до днес се свързва с т.нар. афера "Костинброд" от 2013 година. Тогава, като главен секретар в МС в служебното правителство на Марин Райков, той бе обвиняем за това, че е допуснал отпечатването на допълнителни 350 000 изборни бюлетини от печатница "Мултипринт" в Костинброд. За нарушението алармира Мая Мянолова, тогава народен представител от БСП и зам.-председател на парламента. Според разследващите допълнителните бюлетини е трябвало да бъдат използвани за фалшификация на парламентарните избори от 2013 година.
Според обвинението Желязков не е упражнил контрол върху своите подчинени, които е трябвало да следят отпечатването на бюлетините за парламентарните избори. Това следвало от сключения договор между Министерски съвет и "Мултипринт". Поради това той не е изпълнил служебните си задължения, което е довело до спестяване на производствени и организационни разходи и съответно в залагане на по-малък процент макулатура и технологично време, необходимо за отпечатването на бюлетините за гласуване. Същевременно е било допуснато отпечатването на твърде голямо количество бюлетини, което пък е довело до вредни последици, изрзяващи се в недоверие от страна на значителна част от българските граждани в изборния процес.
В крайна сметка Желязков бе оправдан, но съдът така и не даде отговор на въпроса за какво да били предназначени отпечатаните в повече бюлетини.