22 Февруари 2026неделя21:02 ч.

Рашков изпрати сигнали срещу Гешев и в Националната следствена служба

автор:Дума

visibility 191

Вътрешният министър Бойко Рашков обяви, че е сезирал Националната следствена служба за действия на главния прокурор Иван Гешев.
Днес изпратих част от материалите, които министърът на правосъдието Янаки Стоилов внесе във ВСС, и ги изпратих на зам.-главния прокурор и директор на Националната следствена служба Борислав Сарафов, каза Рашков.
Той подчерта, че се надява в Националната следствена служба, където "има доста качествени следователи", да проведат разследване и да се отговори на въпроса дали има извършено престъпление от главния прокурор или не. И ако се даде отрицателен отговор на този въпрос, какви ще са мотивите за това, отбеляза още той.
По думите му трябва да се провери дали ще може всеки прокурор, на който ще бъде възложен този случай, "да прояви кураж и да образува производство до главния прокурор – дали той реално е недосегаем".
Както знаете беше отказано този материал да бъде гледан по същество от ВСС. Аз отделих част от него, който се отнася до незаконосъобразно публикуване на в публичното пространство на материали, придобити чрез прилагането на специални разузнавателни средства, заяви Рашков.

Малко по-късно дойде съобщение, че Националната следствена служба е препратила сигнала към специализираната прокуратура.

В прессъобщение от прокуратурата се казва, че твърденията на вътрешния министър за от компетенцията на спецпрокуратурата. Националната следствена служба няма правомощия да образува досъдебни производства.

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 6003

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 8795

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 6646

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 7181

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 5708

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 7268

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 7197

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 7379

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 8004

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 6369

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ