22 Февруари 2026неделя14:19 ч.

Снимка БГНЕС

Радев: Корупцията води до уродливи инциденти

автор:Дума

visibility 117

 Липсата на прозрачност, отчетност и отговорност в едно управление води дотам, че институциите започват да работят за определени кръгове, а не в интерес на обществото, от там и такива уродливи инциденти. С тези думи президентът Румен Радев коментира инцидента с детето, което беше ударено от ток, захранващ павилион на територията на болница.

Държавният глава бе в Самоков, където се срещна с кмета, общински съветници и изявени културни дейци, той посети днес и църквата “Успение на Света Богородица”. Не съм изненадан, че мнозинството в НС отхвърли ветото на промените в НПК, заяви Радев по повод отхвърленото от мнозинството вето върху създаването на фигурата на прокурор, разследващ главния. Това е временно решение, явно под натиска на някаква конюнктура. И аз съм убеден, че то няма да просъществува в бъдеще, защото е в противоречие с Конституцията и с основни човешки права, каза още той.

Най-важната тема в момента са предстоящите парламентарни избори. Залогът е огромен – той не е дали да се смени или удължи сегашната власт, той е дали да се продължи със сегашния властови модел, който води до разпад на държавността, корупция, ниска ефективност и все по-голямо изоставане на държавата. За съжаление, редица партии не се фокусират върху този проблем и отново се хлъзгат върху примамливите обещания за заплати и пенсии, коментира още Радев, цитиран от БГНЕС.

Според президента, каквито и икономически, социални и други политики да се предприемат, те ще са обречени на провал. Здравата основа е здравата държавност, категоричен бе държавният глава.

Той призова партиите да се позиционират върху необходими промени, които да сменят сегашният управленски модел. Ще намерят ли сила да започнат най-сетне реална борба с корупцията, защото ако това не се случи, възпроизводството на този порочен управленски модел ни е гарантирано. По тези въпроси е необходимо партиите да се позиционират и да се ангажират сега. След изборите ще бъде късно, предупреди Румен  Радев.

 

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 6003

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 8795

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 6646

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 7181

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 5708

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 7268

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 7197

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 7379

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 8004

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 6369

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ