18 Юли 2025петък21:09 ч.

Путин и Ердоган обсъдиха "горещите точки" и енергетиката

/ брой: 187

автор:Дума

visibility 690

Руският президент Владимир Путин и турският му колега Реджеп Ердогат обсъдиха по време на 3-часовите преговори в Сочи въпроси на икономиката и международните отношения. 

По-специално Путин отбеляза успешното взаимодействие на двете страни в Сирия и Либия. Той се спря и на работата на центъра за контрол на прекратяването на огъня в Карабах. Според руския президент това сътрудничество е "сериозна гаранция за стабилност" в региона.

Енергетиката също бе включена в дневния ред. Путин благодари на Ердоган за позицията му по изграждането на „Турски поток“, благодарение на което Анкара се чувства сигурна по време на трудностите на европейския пазар на газ. Турският президент, от своя страна, засегна съвместния проект по изграждането на първата в страната атомна електроцентрала "Аккую", чийто първи реактор може да бъде открит през следващата година.

Тази среща лице в лице на двамата лидери беше първата през последната година и половина. Последният път, когато се срещнаха, беше в Кремъл през март 2020 г., когато Ердоган също беше на работно посещение в Русия. Поради пандемичната ситуация, последващи преговори бяха проведени по телефон или видеоконференции както в двустранни, така и в многостранни формати.

Срещата се проведе в резиденцията на Путин в Сочи. Ръководителят на руската държава отлетя там след двуседмична самоизолация в Ново Огарьово край Москва, свързана със случаи на КОВИД, регистриран в обкръжението му.

 

 

С 14% повече са банкрутите на фирми у нас

автор:Дума

visibility 692

/ брой: 131

Чуждите инвестиции нарастват с 47 на сто

автор:Дума

visibility 654

/ брой: 131

Сред първите в ЕС сме по поскъпване на имотите

автор:Дума

visibility 700

/ брой: 131

Испания има полза от мигрантите

автор:Дума

visibility 642

/ брой: 131

Украйна ще мобилизира и мъже над 60 години

автор:Дума

visibility 679

/ брой: 131

Четири държави отказаха да купуват оръжие от САЩ

автор:Дума

visibility 630

/ брой: 131

Накратко

автор:Дума

visibility 583

/ брой: 131

Касапинът на протест

автор:Александър Симов

visibility 677

/ брой: 131

Трагедията мигранти

автор:Таня Глухчева

visibility 653

/ брой: 131

Силата на корените ни вдъхновява

автор:Ина Михайлова

visibility 759

/ брой: 131

За какво ЕС ще изхарчи 2 трилиона евро... Евентуално

автор:Дума

visibility 642

/ брой: 131

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ