21 Юли 2025понеделник23:57 ч.

Прекратиха мача Бразилия - Аржентина заради КОВИД мерките

автор:Дума

visibility 488

Очакваният с огромен интерес двубой между Бразилия и Аржентина от световните квалификации стана жертва на мерките срещу разпространение на коронавирус. Мачът от осмия кръг на пресявките в Зона Южна Америка в Сао Пауло беше прекратен още в седмата минута след намесата на местните здравни власти заради присъствието на терена на играчи на “гаучосите”, които са подали невярна информация при пристигането си. 
Става въпрос за играещите в Англия Емилиано Мартинес, Емилиано Буендия, Джовани Ло Селсо и Кристиан Ромеро, трима от които стартираха като титуляри. Според правилата на местната Национална агенция за наблюдение на здравето (Anvisa) те е трябвало да прекарат 14-дневна карантина, преди да влязат в Бразилия. При пристигането си те са посочили, че не са посещавали скоро Великобритания. По-рано през деня обаче стана ясно, че от Anvisa са се обърнали към полицията за задържането на играчите в хотела им и последваща депортация, но това не се се е случило. В крайна сметка те пристигнаха на стадиона, трима от тях започнаха мача, но здравните власти действаха твърдо и го прекратиха. 
Очакваше се, че от Южноамериканската футболна конфедерация КОНМЕБОЛ са намерили компромис с бразилските власти, но се оказа, че това не е така. След разразилия се скандал от КОНМЕБОЛ оставиха нещата в ръцете на ФИФА, под чиято егида са световните квалификации. 
“С решение на съдията мачът е прекратен. Арбитърът и делегатът на мача ще изпратят доклад до дисциплинарния комитет на ФИФА, койте ще вземе последващо решение. Квалификациите са турнир на ФИФА. Всички решения по организацията и развитието са изключително във властта на тази институция”, написаха от КОНМЕБОЛ и на практика си измиха ръцете за хаоса.

Бедността в България се увеличава през 2024 г.

автор:Дума

visibility 1833

/ брой: 132

Овцевъдите искат драконовски мерки срещу шарката

автор:Дума

visibility 1948

/ брой: 132

10% ръст на цените и приходите на хотелиерите

автор:Дума

visibility 2012

/ брой: 132

Украински дронове атакуваха Москва

автор:Дума

visibility 1626

/ брой: 132

Антиимигрантски протести във Варшава

автор:Дума

visibility 2035

/ брой: 132

Румъния не може да спаси наводнената солна мина

автор:Дума

visibility 1956

/ брой: 132

Накратко

автор:Дума

visibility 1881

/ брой: 132

Завръщането

автор:Александър Симов

visibility 2000

/ брой: 132

Диагноза

visibility 1920

/ брой: 132

Натиск върху съда

visibility 1953

/ брой: 132

Признателност към Апостола

visibility 1877

/ брой: 132

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ