22 Февруари 2026неделя04:57 ч.

Повторно разследват смъртта на Неруда

/ брой: 36

автор:Дума

visibility 678

Апелативният съд в чилийската столица Сантяго нареди повторно разследване на смъртта на нобеловия лауреат Пабло Неруда дни след военния преврат в Чили през 1972 г. Според институцията е необходимо изясняване на обстоятелствата около кончината на поета.
През декември съд на по-долна инстанция отхвърли искането на племенника му Родолфо Рейес случаят да се отвори отново и да се потърсят причини за смъртта, различни от онкологичното заболяване, вписано в смъртния акт.
Съдебно-медицински експерти от Дания, Канада и Чили са открили доказателства, че поетът е бил отровен. Предстои графична експертиза на смъртния акт, анализ на резултатите, проучване на архивите и изслушване на експерти.

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 3200

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 4631

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 3897

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 4256

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 2817

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 4695

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 4509

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 4434

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 4941

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 3549

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ