27 Юли 2025неделя14:15 ч.

По-голямата част от "Нотр Дам" е спасена от по-нататъшно разрушаване

автор:Дума

visibility 84

"Парижката Св. Богородица" е почти изцяло стабилизирана след пожара, съобщи днес френският министър на културата Франк Ристер, цитиран от ТАСС и БТА.

Укрепени и стабилизирани са всички по-слаби места, появили се в резултат на пожара - северният и южният портал, също и частта от западния портал, разположена между двете камбанарии, каза министърът пред телевизия "Франс-2". "Това е чудесна новина", подчерта той.

По думите на Ристер обаче предстои още много да се работи по каменния свод на храма, където има "още няколко нестабилни точки".

"По тях работят експерти от френското министерство на културата и строителни фирми. Те извозват отломки и фрагменти, останали след пожара, и постепенно покриват с брезент пролуките в каменния свод. Щом приключи тази дейност, ще можем да смятаме катедралата за спасена", добави министърът.

 

Въвеждат еднодневни винетки от 2026 г.

автор:Дума

visibility 11620

/ брой: 136

Газът поевтинява с 3,8% през август

автор:Дума

visibility 11888

/ брой: 136

Подадохме ново искане за 653 млн. евро по ПВУ

автор:Дума

visibility 11775

/ брой: 136

Пекин и Брюксел се сближават

автор:Дума

visibility 12177

/ брой: 136

Евродепутат заплаши Фон дер Лайен със съд

автор:Дума

visibility 11886

/ брой: 136

Москва и Киев върнаха по 1200 пленници

автор:Дума

visibility 11502

/ брой: 136

Накратко

автор:Дума

visibility 11680

/ брой: 136

Тромб

автор:Александър Симов

visibility 12050

/ брой: 136

Островът - вчера, днес, утре...

автор:Атанас Зафиров

visibility 11923

/ брой: 136

Законът - позор на Зеленски

visibility 11617

/ брой: 136

Недостиг

автор:Аида Паникян

visibility 12354

/ брой: 135

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ