26 Април 2024петък05:21 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Планът за възстановяване отива в Брюксел до 15 октомви

/ брой: 189

автор:Дума

visibility 96

България ще изпрати Плана за възстановяване и устойчивост в Брюксел до 15 октомври. Това обяви служебният премиер Стефан Янев, като изтъкна, че предизвикателства все още има и то много. "Предприели сме необходимите мерки, така че Планът в голямата си част е завършен. Остават откритите въпроси на ниво експерти. Надявам се те да бъдат решени в рамките на следващата седмица. Така най-късно до 15 октомври трябва да имаме готовност и Планът да бъде предаден", поясни Янев.

И в момента съществуват опасения, че документът може да не бъде изпратен дори до края на годината. България вече се забави изключително много с представянето на своя план, оставайки сред последните и по този параграф в ЕС. След поредицата от редакции се очакваше той да бъде изпратен в Брюксел до края на септември. Това обаче не се случи, а от изказвания на вицепремиера по европейските въпроси Атанас Пеканов стана ясно, че има проблем с липсата на заявен срок от страната кога ще бъдат затворени въглищните електроцентрали. ЕК притиска България в момент, когато тя се управлява от служебно правителство, на което е трудно да вземе само такова стратегическо решение с огромен социален ефект. По Плана за страната са предвидени 12 млрд. лв., като получаването на първия транш е заложено като перо в приходната част на актуализирания Бюджет 2021. Забавянето поставя въпроса за изпълнението на държавния закон.  

 

 

Обществените поръчки над 5 млн. лв. под специален надзор

автор:Дума

visibility 306

/ брой: 79

Забраняват рекламата на хазарт в медиите

автор:Дума

visibility 333

/ брой: 79

Безплатни винетки за електромобилите на инвалидите

автор:Дума

visibility 384

/ брой: 79

Жилищните кредити с нови рекорди

автор:Дума

visibility 316

/ брой: 79

Северна Македония гласува за президент

автор:Дума

visibility 299

/ брой: 79

ЕП прие закон за защита на жените

автор:Дума

visibility 347

/ брой: 79

Хиляди деца в Румъния оставени на бабите

автор:Дума

visibility 346

/ брой: 79

Накратко

автор:Дума

visibility 255

/ брой: 79

Политически кукувици

автор:Александър Симов

visibility 393

/ брой: 79

Договорът с „Боташ“ е национално предателство

visibility 324

/ брой: 79

Как Йончева забрави "Ало, Банов"

автор:Дума

visibility 339

/ брой: 79

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ