18 Септември 2025четвъртък02:42 ч.

Отпускат още средства за детско и майчино здравеопазване

автор:Дума

visibility 785

Повишени са средствата, предвидени за детско и майчино здравеопазване, каза пред журналисти министърът на здравеопазването в оставка Асена Сербезова. Увеличени са цените на 67 клинични пътеки, по които се лекуват децата, като увеличението на средствата е с 36 на сто, информира Нова тв.

За детско и майчино здравеопазване в специализираната извънболнична помощ са предиведни почти 50 млн. лева., а допълнително са осигурени и повече средства за посещение в дома на новородено дете до 14 дни след изписването му.

По думите ѝ за тази дейност са предвидени 350 хил. лева. За профилактични прегледи на деца са осигурени 32 млн. лева, което е с 32 процента повече спрямо миналата година, допълни министър Сербезова. По думите й са предвидени и нови дейности в профилактичните прегледи на деца до 18 г.  България е на второ място в ЕС по ниво на детска смъртност, посочи още Сербезова.



Скандални разлики в цените от борсата до магазина

автор:Дума

visibility 687

/ брой: 173

Финансовото министерство пласира ДЦК за 300 млн. лева

автор:Дума

visibility 670

/ брой: 173

Бум в търсенето на екзотични валути

автор:Дума

visibility 571

/ брой: 173

Младите българи предпочитат да инвестират в акции, а не в имоти

автор:Дума

visibility 685

/ брой: 173

Израел удари Газа с цялата си мощ

автор:Дума

visibility 718

/ брой: 173

ЕК отлага 19-ия пакет санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 627

/ брой: 173

47% от македонците не одобряват поетия курс

автор:Дума

visibility 604

/ брой: 173

Накратко

автор:Дума

visibility 560

/ брой: 173

Банализмите на психодясното

автор:Александър Симов

visibility 632

/ брой: 173

За образованието

visibility 629

/ брой: 173

Слънчевото дете на българската поезия

visibility 634

/ брой: 173

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ