21 Февруари 2026събота02:29 ч.

Снимка Михаела Катеринска

От ГЕРБ може и да върнат мандата

автор:Дума

visibility 244

Трябва да има ново работещо правителство, със стабилна подкрепа и то да заработи възможно най-скоро. Това е приоритетът, по който ГЕРБ и президентът Румен Радев имат допирни точки, стана ясно след консултациите между представителите на партията и държавния глава.

От думите на вицепремиера Томислав Дончев, не е изключен и вариант, в който ГЕРБ да върнат мандата, за да се премине по-бързо към втората политическа сила. От партията са наясно, че няма да получат достатъчна подкрепа за ново правителство, но имат готов вариант за състав на кабинет. Посоченият като кандидат- премиер Даниел Митов заяви, че когато получат мандата, бързо ще обявяват и състава на правителството. Не са решили обаче дали ще го внасят за гласуване в парламента.

При разговорите с Радев е постигнат консенсус, че бързо трябва да бъде формирано работещо правителство. От ГЕРБ твърдят, че не желаят да губят работно време.

Според Томислав Дончев може да изчакат ден-два за реакции, но нямат намерение да бавят излишни процедурата. Той обяви още: "Никой не иска да управлява. Всички искат да ни критикуват и да ни се карат."

Дончев повтори и „офертата“ на Бойко Борисов, че може да осигурят подкрепа на правителство на „Има такъв народ“ с гласове на свои депутати:  "Ако не му стигат двама или трима народни представители, ще го подкрепим. Това е знакова подкрепа."

От ГЕРБ казаха още, че президентът не ги е информирал кога ще бъде връчен първият мандат.

 

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 1206

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 1140

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 1045

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 1214

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 1152

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 1201

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 1241

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 1153

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 1181

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 1087

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ