18 Септември 2025четвъртък06:15 ч.

Осъдиха ямболския кмет на 4 г. затвор

/ брой: 261

автор:Христо Христов

visibility 1157

Кметът на Ямбол Георги Славов, който отново бе преизбран, за втори път получи ефективна присъда. Славов бе осъден на 3,8 години лишаване от свобода по обвинение за незаконно проведена обществена поръчка, ощетила бюджета на общината с над 2 млн. лв.
Според присъдата през следващите 4 години Славов няма да има право да заема изборна длъжност. Той трябва да заплати 6000 лв. на Областната дирекция на МВР и 4720 лв. за съдебни разноски. Присъдата подлежи на обжалване в 15-дневен срок пред Апелативния съд в Бургас.
Веднага след произнасянето на присъдата Георги Славов заяви, че експертизата е била опорочена и че обвиненията били измислени. По същото обвинение ямболският кмет веднъж вече беше осъждан и получи 5-годишна ефективна присъда, но след обжалване бургаският Апелативен съд върна делото обратно за гледане в окръжната инстанция.

Скандални разлики в цените от борсата до магазина

автор:Дума

visibility 687

/ брой: 173

Финансовото министерство пласира ДЦК за 300 млн. лева

автор:Дума

visibility 670

/ брой: 173

Бум в търсенето на екзотични валути

автор:Дума

visibility 571

/ брой: 173

Младите българи предпочитат да инвестират в акции, а не в имоти

автор:Дума

visibility 685

/ брой: 173

Израел удари Газа с цялата си мощ

автор:Дума

visibility 718

/ брой: 173

ЕК отлага 19-ия пакет санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 627

/ брой: 173

47% от македонците не одобряват поетия курс

автор:Дума

visibility 604

/ брой: 173

Накратко

автор:Дума

visibility 560

/ брой: 173

Банализмите на психодясното

автор:Александър Симов

visibility 632

/ брой: 173

За образованието

visibility 629

/ брой: 173

Слънчевото дете на българската поезия

visibility 634

/ брой: 173

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ