20 Февруари 2026петък10:58 ч.

Огнян Цветанов: Дунав ще го бъде

/ брой: 217

автор:Мони Георгиев

visibility 2247

Изпълнителният директор на Дунав Огнян Цветанов увери, че няма опасност русенският отбор да преустанови участието си в елита и скоро ще изплати задълженията към футболистите. Тимът на Людмил Киров гостува на Царско село. Преди мача "драконите" бяха 12-и в efbet Лигата с 13 т., с какъвто баланс е и 13-ият Ботев Вр.
В следващите дни ръководството на тима ще има среща с новоизбрания кмет на общината Пенчо Милков от местната коалиция “БСП за България”, който вчера встъпи в длъжност. "Вече потърсихме контакт с някои от по-големите русенски фирми. Хубаво е, че други сами ни потърсиха. Докато д-р Симеон Симеонов беше президент, той също търсеше помощ от всички възможни места, но поради една или друга причина, тя не се случваше. Може би това бе един от основните мотиви да си тръгне. Все пак 10 години във футбола не са малко. Целта ни е да ангажираме повече фирми с по-малко средства", заяви Цветанов и допълни, че липсата на хора на стадиона сериозно се отразява на финансовото състояние на клуба. Според бившия шеф Симеонов посещаемост от рода на 7000 души при домакинските мачове би донесла необходимите приходи за самоиздръжка, но на срещите в Русе сега ходели средно по 1200-1300 фенове.
"Еуфорията бе след промоцията за елита след 25 години отсъствие. Когато бихме с 2:0 ЦСКА в Разград, дори изпълнихме "Лудогорец Арена". Но следващия сезон - 2017/18 г., започнахме с мач в Европа, бихме в I кръг Септември Сф навън, а още на първото домакинство във II кръг срещу Берое имаше отлив. Надяваме се на подкрепа от новия кмет. Той обича спорта, а синовете му спортуват", обясни Цветанов.

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 435

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 428

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 426

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 459

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 442

/ брой: 35

Доживотен затвор за експрезидента на Южна Корея

автор:Дума

visibility 427

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 445

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 402

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 406

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 424

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ