18 Юли 2025петък22:23 ч.

Общината се отказа от част от промените в движението край НДК

/ брой: 104

автор:Дума

visibility 1327

Столичната община се отказва от част от промените в движението в района на НДК. Става въпрос за последния неизпълнен етап от реорганизацията - двупосочното движение по ул. "Фритьоф Нансен".
"Ще въведем временна организация на движението в района и тя не включва двупосочно движение по ул. "Фритьоф Нансен", каза кметът Васил Терзиев. Той допълни, че не е доволен от новата организация на движението и се извинява на хората.
Според спорния проект, чието изпълнение започна в началото на май, тази улица трябваше да стане двупосочна и колите да се движат не само от бул. "Патриарх Евтимий" към бул. "Черни връх", но и в обратната посока.
Изпълнението на проекта беше атакувано в съда, а според решение на Административния съд София-град промяната на движението трябваше да спре незабавно, тъй като не се основавала на административен документ. Решението беше обжалвано от Столичната община и казусът е във Върховния административен съд.
Тъй като няма как проектът към момента да бъде окончателно завършен, ще се върви към временна организация, за да може поне да се сложи адекватна маркировка.
Кметът обаче каза за пореден път, че все пак вярва в целесъобразността на част от промените и че велоалеите и лентата за движение за градския транспорт реално се одобряват от всички. Той припомни, че тепърва ще се прави обсъждане на почти завършения проект с живеещите в района, които седмици наред протестираха срещу реорганизацията на движението.

С 14% повече са банкрутите на фирми у нас

автор:Дума

visibility 692

/ брой: 131

Чуждите инвестиции нарастват с 47 на сто

автор:Дума

visibility 654

/ брой: 131

Сред първите в ЕС сме по поскъпване на имотите

автор:Дума

visibility 700

/ брой: 131

Испания има полза от мигрантите

автор:Дума

visibility 642

/ брой: 131

Украйна ще мобилизира и мъже над 60 години

автор:Дума

visibility 679

/ брой: 131

Четири държави отказаха да купуват оръжие от САЩ

автор:Дума

visibility 630

/ брой: 131

Накратко

автор:Дума

visibility 583

/ брой: 131

Касапинът на протест

автор:Александър Симов

visibility 677

/ брой: 131

Трагедията мигранти

автор:Таня Глухчева

visibility 653

/ брой: 131

Силата на корените ни вдъхновява

автор:Ина Михайлова

visibility 759

/ брой: 131

За какво ЕС ще изхарчи 2 трилиона евро... Евентуално

автор:Дума

visibility 642

/ брой: 131

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ