21 Юли 2025понеделник11:38 ч.

НФСБ сезират ЕК за Закона за горивата

автор:Дума

visibility 443

Раздорът при Патриотите относно Закона за горивата, продължи и днес, след като парламентът прие промените в нормативния акт, срещу които се обявиха собствениците на малки бензиностанции. Ще сезираме Европейската комисия за Закона, обяви пред журналисти вицепремиерът и лидер на НФСБ Валери Симеонов. Той обясни, че според неговата формация, в новите текстове има нарушения на директиви, на конкурентна среда и води до дискриминация на малките търговци.
На въпрос дали има конфликт между партиите в „Обединени патриоти“ заради Закона за горивата, Симеонов отговори: „Не знам за какъв конфликт говорите. Вчера обясних, че ние сме три различни партии, всяка си има собствена позиция, изказва си я. Имаме обща програма, по която сме се споразумели да имаме единна позиция“, поясни вицепремиерът. Според него е нормално да имат различни позиции. На въпрос дали си е говорил с лидера на Атака Волен Сидеров, Симеонов каза: „Да, това си е наша работа“.
Законът предвижда икономическият министър да бъде подпомаган от специално звено в НАП, което ще приема и проверява документите, ще прави проверките и ще съставя актовете, когато открие нарушения. В унисон с исканията на протестиращите законопроектът претърпя промени. Депутатите решиха от големите търговци на горива да се изисква капитал, не по-малък от 1 млн. лева, като така го намалиха от първоначално предвидения размер 3 млн. лв.
Изискването за търговците на дребно е внесен капитал не по-малък от 20 хил. лева. Търговците имат задължението, при подаването на заявление за регистрация, да предоставят парични обезпечения, които да се използват в случай на неизплатени задължения. За големите търговци те са в размер на 500 хил. лева, а за дребните - 20 хил. лева. Първоначалните текстове предвиждаха сумата за дребните търговци да бъде 200 хил. лева.
Окончателното гласуване на последните параграфи от закона в пленарната зала мина без дебати. В последния момент обаче от НФСБ отново се заядоха с вносителя Емил Димитров-Ревизоро.
"Току що гласувахме нещо, което би ни създало много проблеми. Аз поне съм закъсвал на пътя два пътя. Всички ще станем престъпници, ако закъсаме на пътя и отидем с една пластамосав бутилка да си налеем бутилка. Ако това е целта, постигнали сме го", заяви от трибуната Георги Колев от НФСБ. И предупреди, че парламентът е забранил на хората да закъсват по пътищата.
Припомняме, че промените предизвикаха размяна на остри реплики между Симеонов и Волен Сидеров. От "Атака" и от ВМРО подкрепиха закона, докато хората на Валери Симеонов излязоха с декларация срещу промените и обвиниха партньорите си от "Обединени патриоти" в лъжа. Последва възмущение от страна на Сидеров, който пък поиска извинение от вицепремиера.
 

Заловиха рекордно количество кокаин за 37 млн. лева

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 132

Шофьорите вече не могат да откажат тест за опиати

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 132

Увеличиха наказанията за престъпления срещу животни

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 132

Бедността в България се увеличава през 2024 г.

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 132

Овцевъдите искат драконовски мерки срещу шарката

автор:Дума

visibility 2

/ брой: 132

10% ръст на цените и приходите на хотелиерите

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 132

Украински дронове атакуваха Москва

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 132

Антиимигрантски протести във Варшава

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 132

Румъния не може да спаси наводнената солна мина

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 132

Накратко

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 132

Завръщането

автор:Александър Симов

visibility 1

/ брой: 132

Диагноза

visibility 2

/ брой: 132

Натиск върху съда

visibility 1

/ брой: 132

Признателност към Апостола

visibility 1

/ брой: 132

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ