14 Септември 2025неделя13:59 ч.

Независими експерти влизат в Съвета по транспорт на БСП

автор:Дума

visibility 802

На няколко сектора ще бъде разделен Съветът по транспорт, информационни технологии и съобщения към Националния съвет на БСП. Железопътният транспорт, автомобилният, водният и въздушният са диференцирани като категории под шапката на Съвета, свое отделно място като браншове получиха пощите и дигитализацията в рамките на новосформираната структура.

Този Съвет е част от 17-те, създадени след 50-тия юбилеен конгрес на БСП по предложение на председателя на партията Корнелия Нинова. Те обхващат различни ресори, а целта им е да анализират политиката на отделните министерства в правителството и да предлагат адекватни решения на проблемите на българските граждани, останали неглижирани от официалните ведомства.

Председател на Съвета по транспорт, информационни технологии и съобщения към Националния съвет на БСП е заместник-председателят на Парламентарната група на „БСП за България“ Георги Свиленски. Още на първото заседание на структурата бяха включени и редица външни експерти от всеки един от браншовете, вече са уточнен и работните приоритети приоритети.

Спешни мерки са нужни в транспортния сектор, за да бъдат запазени работните места на работещите там и след COVID кризата е единодушното мнение на участниците в стартовото заседание на Съвета. Те ще изготвят алтернативни предложения за Бюджет за 2021 в сектор „Транспорт”.

Процесът на присъединяване към еврото няма да е лек

автор:Дума

visibility 8739

/ брой: 170

Димитър Радев за първи път на заседание на ЕЦБ

автор:Дума

visibility 8091

/ брой: 170

Предупреждават ни за опасни храни от чужбина

автор:Дума

visibility 8677

/ брой: 170

Задава се хаос със сметките за парно

автор:Дума

visibility 7212

/ брой: 170

Показно убийство на привърженик на Тръмп

автор:Дума

visibility 7219

/ брой: 170

Учебната година в Гърция започна с протести

автор:Дума

visibility 6982

/ брой: 170

Ким Чен Ун подготвя дъщеря си за лидер

автор:Дума

visibility 8232

/ брой: 170

НАТО няма да активира член 5

автор:Дума

visibility 8283

/ брой: 170

Истинска памет

автор:Александър Симов

visibility 5080

/ брой: 170

Диагноза - русофобия

автор:Боян Бойчев

visibility 6148

/ брой: 170

Драма с класов привкус

автор:Юрий Борисов

visibility 8844

/ брой: 170

Приложима ли е четиридневна работна седмица в България

visibility 7468

/ брой: 170

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ