18 Юли 2025петък10:16 ч.

Най-доброто от "Етюд-и-те на София" в луксозен фотоалбум

/ брой: 177

автор:Дума

visibility 548

Едва ли има софиянец, който да не познава страницата за градска фотография на Иван Шишиев - "Етюд-и-те на София". Пет снимки на ден, 7 дни в седмицата, 365 дни в годината, 5 години - най-доброто от всичко това вече е подбрано и публикувано във фотоалбум, който излиза със знака на издателство "Кръг", дизайнерка е Наталия Чайкина.

В 192 страници са събрани множество вдъхновяващи фотографии на столицата и нейните обитатели. Гледки, които виждаме всеки ден, но често подминаваме, без да забележим, или скрити места, в които детайлът е всичко. Някои от тях са придружени с красив текст, но всички провокират у зрителя усещане за гордост и съпричастност. "Етюд-и-те на София" превръща града от място, в което живееш, в място, което обичаш.

От купола на катедралата "Св. Александър Невски" до подземията на метрото - за да заснеме своето изкуство, на Иван се налага да посещава опасни и необичайни места, но това превръща снимането в още по-голямо приключение.

Това лято проектът отпразнува своя пети рожден ден с почти 200 хил. последователи във фейсбук и над 30 хил. в инстаграм. А на 15 септември бе открита изложба с фотографии на автора в Музея на София. Официалното събитие за представянето на албума е на 16 септември от 18.30 ч. в новия бар "Soda" (под Моста на влюбените). Там феновете на "Етюд-и-те на София" ще имат възможност да се срещнат с автора, да купят албума с автограф или изписано лично послание, да се насладят на музиката и бохемската атмосфера и да подгреят с настроение за празника на столицата.

Средствата по ПВУ за саниране са спасени

автор:Дума

visibility 2503

/ брой: 130

Словакия пак блокира санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 2511

/ брой: 130

Джорджеску остава под съдебен контрол

автор:Дума

visibility 2323

/ брой: 130

Париж отменя два официални празника

автор:Дума

visibility 2451

/ брой: 130

Пекин стопля отношенията с Брюксел

автор:Дума

visibility 2282

/ брой: 130

Възможности

автор:Александър Симов

visibility 2634

/ брой: 130

Ах, леглото

автор:Аида Паникян

visibility 2452

/ брой: 130

Пълен батак при хранилището за ядрени отпадъци

visibility 2247

/ брой: 130

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ