19 Юли 2025събота14:39 ч.

Натрупване, наслагване, напластяване с Греди Асса

Изложба на известния художник в София

/ брой: 248

автор:Дума

visibility 2334

Столичната галерия "Ракурси" среща почитателите с творчеството на Греди Асса - един от най-известните съвременни български художници, добре познат, но и винаги различен, непрестанно променящ се и търсещ да разбере себе си и другите. Асса притежава онази чувствителност към света, която му позволява да предаде най-фините емоции и мисли. В тази изложба той прави точно това, като превежда в живопис и рисунки отговорите на своите търсения за смисъла, за красотата, за времето и ги изразява по следния начин: 

"Времето няма смисъл, има смисъл само това, което правиш.

Натрупване на преживявания, мисли, чувства. 

Наслагване на парчета опит и разочарование от постигнатото. 

Напластяване на мигове, часове, години. / Напластяване на красота, грозота, приятелства, предателства.

Насищане: Меланхолията - покривна тъкан от пейзажи, прах, тъга. Картината - процеп светлина."

Изложбата продължава до 5 януари в галерия "Ракурси" на ул. "Хан Крум" 4а. 

Греди Асса е роден през 1954 г. в Плевен. Завършил е ВТУ "Св. св. Кирил и Методий", специалност монументална декоративна живопис. Участник, заедно с Андрей Даниел, Божидар Бояджиев, Вихрони Попнеделев, Недко Солаков и Филип Зидаров в неформалната група "Градът", създадена през 1985 г. Професор е в катедра "Мода" при НХА от 2003 г. Зам.-ректор на НХА, отговарящ за международната дейност, в периода 2000-2004 г. Ръководител на катедра "Мода" към НХА от 1999 г. Специализирал е в Интернешънъл Студио програм в Ню Йорк, Сите дез Ар в Париж.

Има над 80 изложби, сред които "През пустинята" в СГХГ; "Възможност. Избор. Промяна", проект на Световната банка - НДК; "Идея за дом" - елементи: "Любов", "Огън", "Камък и дърво", "Вода и светлина", "Хляб", кураторски проект в Дома на българските творци на "Шипка" 6.

С 14% повече са банкрутите на фирми у нас

автор:Дума

visibility 692

/ брой: 131

Чуждите инвестиции нарастват с 47 на сто

автор:Дума

visibility 654

/ брой: 131

Сред първите в ЕС сме по поскъпване на имотите

автор:Дума

visibility 700

/ брой: 131

Испания има полза от мигрантите

автор:Дума

visibility 642

/ брой: 131

Украйна ще мобилизира и мъже над 60 години

автор:Дума

visibility 679

/ брой: 131

Четири държави отказаха да купуват оръжие от САЩ

автор:Дума

visibility 630

/ брой: 131

Накратко

автор:Дума

visibility 583

/ брой: 131

Касапинът на протест

автор:Александър Симов

visibility 677

/ брой: 131

Трагедията мигранти

автор:Таня Глухчева

visibility 653

/ брой: 131

Силата на корените ни вдъхновява

автор:Ина Михайлова

visibility 759

/ брой: 131

За какво ЕС ще изхарчи 2 трилиона евро... Евентуално

автор:Дума

visibility 642

/ брой: 131

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ