03 Ноември 2025понеделник22:47 ч.

Москва даде обяснения за неприятелския списък

/ брой: 94

автор:Дума

visibility 473

Разширяването на списъка с недружелюбни държави е възможно, но Москва не иска този списък да стане неограничен. Това заяви руският зам-външен министър Сергей Рябков в интервю за РБК, публикувано във вторник. "Списъкът на недружелюбните държави може да се разшири, въпреки че не бихме искали този списък на държавите да стане неограничен. Досега най-разюздана, да я наречем така, позиция в конфронтацията срещу нас заеха Вашингтон и Прага. Това е, което виждаме като правителствени разпореждания, това е отражение на действителното състояние на нещата. Тук няма елемент на реторика", изтъкна той.

Миналата седмица руското правителство одобри списък с неприятелските държави, в който бяха включени само САЩ и Чехия. Прага ще може да наема в посолството си в Русия не повече от 19 служители, които са граждани на Русия и на трети държави, а САЩ нито един. Около седмица по-рано руски медии, позовавайки се на Кремъл, съобщиха, че списък включвал още Великобритания, Полша, Украйна, Литва, Латвия, Естония  и България.  

Междувременно Сергей Рябков посочи, че Русия възприема Швейцария като една от държавите, където може да се проведе срещата Путин-Байдън. 

Рязко поскъпват зеленчуци в сезона на туршиите

автор:Дума

visibility 469

/ брой: 205

Падат приходите на "Български пощи"

автор:Дума

visibility 488

/ брой: 205

"Револют" спира да работи с левове от 17 декември

автор:Дума

visibility 492

/ брой: 205

„Евронюз“: Страните от ЕС ще плащат заемите на Киев

автор:Дума

visibility 507

/ брой: 205

В РСМ освиркаха Величкович - пяла с българския флаг

автор:Дума

visibility 476

/ брой: 205

Гърците все повече търсят стоки втора употреба

автор:Дума

visibility 488

/ брой: 205

Накратко

автор:Дума

visibility 497

/ брой: 205

Смисълът от властта

автор:Александър Симов

visibility 495

/ брой: 205

Венецуелският пъзел на Путин

автор:Юри Михалков

visibility 563

/ брой: 205

Будителството - жива сила

visibility 478

/ брой: 205

Не говорим за "Лукойл", а за "Нефтохим Бургас"!

visibility 492

/ брой: 205

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ