19 Септември 2025петък02:47 ч.

Мобилните услуги може да поевтинеят

/ брой: 154

автор:Дума

visibility 2242

С минимум 15-20% трябва да намалеят цените на мобилните разговори на дребно. Това е така, тъй като от 1 юли цените на едро за терминиране на разговорите между различните мобилни и фиксираните оператори у нас са се понижили с 40%. Това каза председателят на Комисията за регулиране на съобщенията Веселин Божков.
Според него намалението на цените на едро би следвало да намери пряко отражение в сметките на потребителите, които би трябвало да намалеят.
От 1 юли 2010 г. цените на едро за терминиране в мобилните мрежи от 20.5 ст. за мин. за силен трафик и 15 ст. за слаб трафик, падат съответно на 13 ст. и 11 ст.
"Ако няма намаление на цените на разговорите на дребно, това ще означава, че няма гъвкавост и че операторите не реагират на новите пазарни условия. В този случай Европейската комисия препоръчва регулаторът да извърши анализ на пазара на дребно", обясни Божков.

КЗК с нови правомощия

автор:Дума

visibility 645

/ брой: 174

Сиренето у нас е с 26% по-скъпо от средната европейска цена

автор:Дума

visibility 748

/ брой: 174

ДФЗ засече двойно декларирани 7420 декара

автор:Дума

visibility 557

/ брой: 174

По-евтино на море в Гърция през септември

автор:Дума

visibility 768

/ брой: 174

София също блокира санкции срещу Израел

автор:Дума

visibility 841

/ брой: 174

В Белгия се "изпират" 16 млрд. евро годишно

автор:Дума

visibility 806

/ брой: 174

Протести в Словакия срещу Роберт Фицо

автор:Дума

visibility 810

/ брой: 174

Накратко

автор:Дума

visibility 662

/ брой: 174

Парламентарна поезия

автор:Александър Симов

visibility 662

/ брой: 174

Правителството върши своята работа и резултатите вече са видими

автор:Дума

visibility 750

/ брой: 174

Пътят на забравата

автор:Евгений Белий

visibility 726

/ брой: 174

Гладиаторско меле

visibility 600

/ брой: 174

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ