23 Юли 2025сряда02:38 ч.

Младите търсят в левицата алтернатива на ГЕРБ

автор:Дума

visibility 2027

Все повече млади хора припознават БСП като алтернатива на дясната политика и на ГЕРБ. Все повече младежи искат промяна в абсурдното социално неравенство и искат държавата да осигури адекватно образование и здравеопазване на своите граждани. С тези изводи приключи дискусия на тема "Съвременна политика", организирана от млади социалисти от Стара Загора. На разговорите присъстваха депутатът от левицата Георги Гьоков и общинският председател на БСП Валентина Бонева, съобщиха от местния областен съвет на партията. 
"Не е нормално хора, които живеят мизерно и 1/3 от тях са бедни или застрашени да изпаднат в бедност, които живеят с мизерни пенсии или ниски заплати, да са лишени от адекватно здравеопазване и образование", тревожно заявиха младите. Те изразиха неразбиране как в тази критична ситуация за българина избирателите предпочитат десни да ги управляват. "Това  е нелогично хората са изложени на жестока битова престъпност, не намират работа, в безброй семейства има финансова криза, срещат трудности при покриването на вноските по кредити", каза председателят на ОПО "Бъдеще" Николай Митков. Младежите се обединиха около мнението, че има разграничение между леви и десни политики и отхвърлиха "мантрата", че има само почтени и непочтени политици. Левите и десните политики съществуват, БСП показва всеки ден алтернативата на това, което днес е дясното – ГЕРБ. На срещата бяха обсъдени и проблемите с корупцията и демографската криза, които съсипват България.
"Удивен съм от живия интерес на тези млади хора към съвременната българска, европейска и световна политика", каза Гьоков след срещата. "Българската левица ще печели симпатиите на все повече млади хора, които изповядват леви идеи. За да можем заедно да се борим за намаляване на неравенството и за по-достоен живот на все повече хора, тук, в България! И днес съм по сигурен от всякога, левицата има бъдеще!", написа Гьоков във профила си във Фейсбук.

Фалшиви сайтове продават скъпи винетки

автор:Дума

visibility 1688

/ брой: 133

Пожари в Киев след руски удар

автор:Дума

visibility 1333

/ брой: 133

Гореща вълна в Европа

автор:Дума

visibility 1707

/ брой: 133

Управляващите в Токио вече нямат мнозинство

автор:Дума

visibility 1829

/ брой: 133

Накратко

автор:Дума

visibility 1542

/ брой: 133

Съчувствие

автор:Таня Глухчева

visibility 1571

/ брой: 133

В разрез със закона

visibility 1766

/ брой: 133

Нужни са промени

visibility 1271

/ брой: 133

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ