18 Септември 2025четвъртък23:00 ч.

Министерството на финансите продаде облигации за 100 млн. лв.

/ брой: 28

автор:Дума

visibility 17263

Българската народна банка проведе аукцион за продажба на част от емисия тригодишни лихвоносни съкровищни облигации с падеж 22 януари 2028 г., съобщиха от централната банка.
Министерството на финансите преотвори емисията тригодишни ДЦК, която беше пусната в обращение на проведения на 20 януари 2025 г. аукцион.
Обемът на емисията в обращение беше увеличен със 100 млн. лв. на проведения на 10 февруари аукцион, с което достигна 400 млн. лв. номинална стойност.
До участие в аукциона бяха допуснати поръчки със съвкупна номинална стойност 221 290 000 лв. Съгласно взетото от Министерството на финансите решение, бяха одобрени поръчки в размер на 100 000 000 лв. номинална стойност. Министерството на финансите ще предлага за продажба допълнителни количества от емисията, уточняват от Българската народна банка.
През настоящата седмица се очаква да стане ясно и как ще изглежда план-сметката за 2025 г., изготвена от новото правителство. Заявката на кабинета "Желязков" е бюджетът да бъде представен в Министерския съвет до 14 февруари.
Как точно ще изглеждат приходите и разходите засега не е ясно, но в свое изявление премиерът Росен Желязков заяви, че разходите на държавата ще се свият до 40% от брутния вътрешен продукт. Това означава, че новата власт планира да похарчи 12 милиарда лева по-малко, отколкото беше заложило служебното правителство.
И премиерът, и финансовият министър Теменужка Петкова са категорични, че разходите няма да надхвърлят приходите с повече от 3%, така че страната ни да може да въведе еврото.

КЗК с нови правомощия

автор:Дума

visibility 645

/ брой: 174

Сиренето у нас е с 26% по-скъпо от средната европейска цена

автор:Дума

visibility 748

/ брой: 174

ДФЗ засече двойно декларирани 7420 декара

автор:Дума

visibility 557

/ брой: 174

По-евтино на море в Гърция през септември

автор:Дума

visibility 768

/ брой: 174

София също блокира санкции срещу Израел

автор:Дума

visibility 841

/ брой: 174

В Белгия се "изпират" 16 млрд. евро годишно

автор:Дума

visibility 806

/ брой: 174

Протести в Словакия срещу Роберт Фицо

автор:Дума

visibility 810

/ брой: 174

Накратко

автор:Дума

visibility 662

/ брой: 174

Парламентарна поезия

автор:Александър Симов

visibility 662

/ брой: 174

Правителството върши своята работа и резултатите вече са видими

автор:Дума

visibility 750

/ брой: 174

Пътят на забравата

автор:Евгений Белий

visibility 726

/ брой: 174

Гладиаторско меле

visibility 600

/ брой: 174

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ