17 Септември 2025сряда16:15 ч.

Манекенка, близка до „Котараците“, става почетен консул на Южна Корея в Пловдив

автор:Дума

visibility 1157

 Бившата водеща и манекенка Виолета Сечкова е новият почетен консул на Южна Корея в България. Това реши кабинетът на заседанието си днес. Сечкова ще бъде консул на държавата в Пловдив, като подобни длъжностни лица има в Бургас и Варна, пише „Дневник“.

Заемащите такъв пост се ползват от улесненията, привилегиите и имунитетите, предвидени във Виенската конвенция за консулските отношения, когато приемащата държава е страна по нея, както и в съответствие с разпоредбите на вътрешното ѝ законодателство.

Сечкова е приятелка на Александър Сталийски, близък до премиера Бойко Борисов, напомня „Дневник“. За него през 2009 година бившият премиер Сергей Станишев каза, че е част от приятелския кръг "Котараците", в който е и самият Борисов. Името на Сталийски се споменава често и от бившия собственик на Корпоративна търговска банка - Цветан Василев, който го определя като лицето, пращано от Борисов да събира рекет за него, и като съратник на депутата от ДПС Делян Пеевски в присвояването на активите на банката.

Сталийски и Сечкова се оказаха най-големите вложители в КТБ с общо 30 млн. лв. и 5 млн. евро. В съобщението на правителството за назначението на Сечкова се казва че тя е мениджър на "Синопойнт" ЕООД, които са официален ритейлър на корейската компания "Самсунг". През септември 2020 година, "Капитал" писа, че фирмата е прехвърлена на Сечкова от Мартин Захариев, с когото тя е съдружник в друга фирма.

Сечкова е на 34 години. Работила е като модел и водещ, както и докато "ТВ 7" се управляваше от Николай Бареков, тя беше продуцент на няколко предавания в телевизията.

Депутати от БСП-ОЛ дариха кръв

автор:Дума

visibility 1

БСП- Обединена левица почете празника на София

автор:Дума

visibility 71

Атанас Зафиров оглавява Борда по водите

автор:Дума

visibility 540

/ брой: 173

Скандални разлики в цените от борсата до магазина

автор:Дума

visibility 502

/ брой: 173

Финансовото министерство пласира ДЦК за 300 млн. лева

автор:Дума

visibility 497

/ брой: 173

Бум в търсенето на екзотични валути

автор:Дума

visibility 408

/ брой: 173

Младите българи предпочитат да инвестират в акции, а не в имоти

автор:Дума

visibility 495

/ брой: 173

Израел удари Газа с цялата си мощ

автор:Дума

visibility 514

/ брой: 173

ЕК отлага 19-ия пакет санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 465

/ брой: 173

47% от македонците не одобряват поетия курс

автор:Дума

visibility 449

/ брой: 173

Накратко

автор:Дума

visibility 400

/ брой: 173

Банализмите на психодясното

автор:Александър Симов

visibility 464

/ брой: 173

За образованието

visibility 461

/ брой: 173

Слънчевото дете на българската поезия

visibility 469

/ брой: 173

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ