26 Април 2024петък08:58 ч.

Лудогорец се превърна в боксова круша в Лига Европа след нова загуба от Тотнъм

/ брой: 227

visibility 619

Лудогорец тотално разочарова този сезон в Лига Европа и се превърна в боксова круша. Разградчани инкасираха четвърта поредна загуба, като паднаха от Тотнъм с 0:4. При визитата в Лондон "орлите" изглеждаха като тим от аматьорските дивизии на Албиона, а само добрите изяви на вратаря Пламен Илиев лиши четата от Жозе Моуриньо от още по-голям разгром. В допълнение мениджърът на "шпорите" Жозе Моуриньо пусна доста от юношите, които "летяха" между разградчани. С два гола се отличи бразилецът Карлос Винисиус (16 и 34), а другите забиха Хари Уингс (64) и Лукас Моура (73). Изключително беше попадението на Уингс, който се разписа от впечатляващите 49, 10 метра. Британецът видя, че Илиев беше излязъл напред и технично го прехвърли с диагонален удар.
Това беше четвърта поредна загуба за Лудогорец, който безславно отпадна от турнира.
А по време на мача на "Тотнъм Стейдиъм" Глен Ходъл разказваше в ефира на телевизията, която излъчваше срещата в Англия, че никога не е бил гледал по-лесен мач на Тотнъм през последните 50 години. Ходъл е клубна легенда на Тотнъм, като има 570 мача за тима, а също така е и бивш треньор на лондончани.
Иначе в този мач ветеранът в състава на Лудогорец Козмин Моци се превърна в играча с най-много евромачове за разградчани. Румънският централен защитник вече е с 81 двубоя, като изпревари другата клубна легенда - Марселиньо.
В другия мач от група J Антверп победи ЛАСК с 2:0 в Линц. В класирането води Тотнъм с 9 точки, пред Антверп също с 9, ЛАСК 6 и Лудогорец с 0.
В петия кръг "орлите" гостуват на Антверп на 3 декември и приключват с евроизявите с домакински мач с ЛАСК на 10-и.