24 Октомври 2025петък04:01 ч.

ЕП прие закон за защита на жените

/ брой: 79

автор:Дума

visibility 18609

Европарламентът прие с 522 гласа „за“, 27 „против“ и 72 „въздържал се“ първите правила на ЕС за борба с насилието над жени и домашното насилие. Директивата призовава за по-строги закони срещу кибернасилието, по-добро подпомагане на жертвите и мерки за предотвратяване на изнасилванията.
Новите правила забраняват гениталното осакатяване на жени и принудителните бракове и предоставят конкретни насоки за престъпленията, извършени онлайн, като разкриването на лична информация и киберфлашинга.
Новото законодателство включва по-дълъг списък с утежняващи обстоятелства във връзка с престъпления, за които се предвиждат по-тежки наказания, като престъпления срещу обществени фигури, журналисти или защитници на правата на човека.
Държавите членки разполагат с три години, за да приложат разпоредбите.

19 лидери призовават за реформи на ЕС

автор:Дума

visibility 895

/ брой: 198

Стрелба и пожар край парламента в Белград

автор:Дума

visibility 828

/ брой: 198

Нов обир на музей във Франция

автор:Дума

visibility 795

/ брой: 198

Пълен кръг

автор:Александър Симов

visibility 790

/ брой: 198

Мили Боже, що за новини

/ брой: 198

Със схемички и хитрувания опитват да застроят "Бедечка"

автор:Първан Симеонов

visibility 820

/ брой: 198

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ