25 Февруари 2026сряда00:49 ч.

Хиляди деца в Румъния оставени на бабите

/ брой: 79

автор:Дума

visibility 16796

Хиляди деца в Южна и Източна Румъния са оставени на грижите на баби и дядовци, защото родителите им работят в чужбина, съобщи румънският клон на хуманитарната организация „Спасете децата“.
Близо 57 000 малолетни са с поне един родител гурбетчия. Италия, Австрия и Германия са най-предпочитаните дестинации за работа от жените, а Германия, Италия и Англия - от мъжете. 75% от гурбетчиите са най-малко със средно образование.
Румънският регион за развитие "Югоизток" регистрира най-засилената трудова миграция в сегмента средно-висше образование. Повече от половината майки работят в чужбина в сферата на почистването и грижите, макар и с висше образование. Делът на бащите, работещи в строителството зад граница, е значително по-висок от средния за страната.

Идват 200 000 тона "съмнителен" слънчоглед

автор:Дума

visibility 1282

/ брой: 37

Англия с нови правила за пътуване

автор:Дума

visibility 1231

/ брой: 37

Христанов върна Мавровски като директор На Агенцията по храните

автор:Дума

visibility 1222

/ брой: 37

ЕП се готви да отложи сделката със САЩ

автор:Дума

visibility 1246

/ брой: 37

Разнобой в Германия заради социалните мрежи

автор:Дума

visibility 1210

/ брой: 37

Убиха влиятелен наркобарон в Мексико

автор:Дума

visibility 1257

/ брой: 37

Застреляха въоръжен мъж до дома на Тръмп

автор:Дума

visibility 1125

/ брой: 37

Създателката на модела

автор:Александър Симов

visibility 1277

/ брой: 37

Бизнес фразеологизми (тълковен речник)

visibility 1347

/ брой: 37

Съшито с бели конци

автор:Таня Глухчева

visibility 1135

/ брой: 37

Морален дълг на България

автор:Дума

visibility 1193

/ брой: 37

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ