25 Юли 2025петък15:04 ч.

Кунчев препоръчва затягане на мерките в цялата страна

автор:Дума

visibility 959

Затягане на мерките срещу коронавирус на национано ниво ще преоръча на правителството главният държавен здравен инспектор доц. Ангел Кунчев.

Той очаква следващите дни новите случаи на дневна база да са между 1500-2500. Настанените в болница се покачват много бързо и вече са 3500. Кунчев прогнозира, че до седмица може да надхвърлят 4000-4500 души.

Пред БиТиВи специалистът уточни, че първоначално ще препоръча мерки, свързани с масовите събития – забрана за концерти и фестивали и големи семейни събирания. Наложително е, подчерта Кунчев, да се спазва ограничението за 50% от капацитета на заведенията.

Ново затягане на мерките е неминуемо, каза още главният държавен здравен инспектор. Той разказа, че във Велико Търново и Търговище „развъдник“ на заразата са станали сватби и семейни събирания с по 700-800 души гости.

На някои места в страната се наблюдава плато. Не е сигурно, че сме достигнали върха, но ако то продължи и последва спад – чудесно. Ако това е връхната точка, системата ще се справи, смята доц. Кунчев.

Здравният инспектор каза още, че започването на училище със сигурност ще ускори процеса по заразяване, но са създадени условия за намаляване на риска.

451 са новите случаи на ковид за последното денонощие при анправени 7 695 теста. Което означава, че процентът на положителните проби е 5,9.

Най-много нови случаи са регистрирани в София /66/, Варна /64/ и Бургас /36/. В област Кюстендил не са регистрирани нови случаи на инфекция през последните 24 часа.

Още 82-ма души са приети в болници, с което общият брой на хоспитализираните вече е 3 451 души. 298 пациенти са настанени в интензивни отделения. Починали са 26 души.

Поставени са нови 2 540 ваксини, общият им брой достига 2 милиона 289 хиляди. Завършен ваксинационен цикъл имат 1 156 729 българи.

Въвеждат еднодневни винетки от 2026 г.

автор:Дума

visibility 257

/ брой: 136

Газът поевтинява с 3,8% през август

автор:Дума

visibility 251

/ брой: 136

Подадохме ново искане за 653 млн. евро по ПВУ

автор:Дума

visibility 265

/ брой: 136

Пекин и Брюксел се сближават

автор:Дума

visibility 272

/ брой: 136

Евродепутат заплаши Фон дер Лайен със съд

автор:Дума

visibility 266

/ брой: 136

Москва и Киев върнаха по 1200 пленници

автор:Дума

visibility 281

/ брой: 136

Накратко

автор:Дума

visibility 238

/ брой: 136

Тромб

автор:Александър Симов

visibility 268

/ брой: 136

Островът - вчера, днес, утре...

автор:Атанас Зафиров

visibility 309

/ брой: 136

Законът - позор на Зеленски

visibility 274

/ брой: 136

Недостиг

автор:Аида Паникян

visibility 735

/ брой: 135

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ