18 Септември 2025четвъртък17:41 ч.

Кремъл: НАТО е реликва от Студената война

автор:Дума

visibility 146

Кремъл нарече НАТО реликва от Студената война. Изявлението идва в навечерието на предстоящата среща на върха на държавните и правителствени лидери на алианса./Снимка БГНЕС/
Нашият подход към НАТО е добре известен: тя е продукт на Студената война и на конфронтацията от Студената война“, заяви говорителят на Кремъл Дмитрий Песков. Това е един съюз, който изграден с цел и в името на конфронтацията, каза Песков пред репортери.
Припомняме, че утре в Брюксел се открива среща на върха на НАТО, а дневният ред включва исканията на американския президент Доналд Тръмп за допълнителни разходи от съюзниците заради "растящата заплаха от Русия на източния фланг".
Това, което съюзът прави в дългосрочен план - напредване към нашите граници, разширяване на военната инфраструктура на НАТО към нашите граници - всеки път потвърждава същността на този съюз, добави Песков. По думите му Русия има малко контакти с НАТО и не се интересува от разнобоя в организацията по отношение на разходите за отбрана. Това, което се случва там, не ни влиза в работата, подчерта говорителят на Кремъл.
Идната седмица, на 16 юли, в Хелзинки предстои среща между Доналд Тръмп и Владимир Путин.
 

КЗК с нови правомощия

автор:Дума

visibility 576

/ брой: 174

Сиренето у нас е с 26% по-скъпо от средната европейска цена

автор:Дума

visibility 623

/ брой: 174

ДФЗ засече двойно декларирани 7420 декара

автор:Дума

visibility 476

/ брой: 174

По-евтино на море в Гърция през септември

автор:Дума

visibility 637

/ брой: 174

София също блокира санкции срещу Израел

автор:Дума

visibility 720

/ брой: 174

В Белгия се "изпират" 16 млрд. евро годишно

автор:Дума

visibility 696

/ брой: 174

Протести в Словакия срещу Роберт Фицо

автор:Дума

visibility 683

/ брой: 174

Накратко

автор:Дума

visibility 543

/ брой: 174

Парламентарна поезия

автор:Александър Симов

visibility 540

/ брой: 174

Правителството върши своята работа и резултатите вече са видими

автор:Дума

visibility 638

/ брой: 174

Пътят на забравата

автор:Евгений Белий

visibility 604

/ брой: 174

Гладиаторско меле

visibility 518

/ брой: 174

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ