21 Февруари 2026събота13:31 ч.

КНСБ иска да се оповестят имената на търговците на ток

/ брой: 134

автор:Дума

visibility 2110

Смятам, че има манипулации на пазара на промишлен ток. Това заяви пред Нова телевизия президентът на КНСБ Пламен Димитров по повод драстичния скок на цените на електроенергията за бизнеса. Преди дни Асоциацията на индустриалния капитал в България обяви, че се подготвят нови сигнали до прокуратурата заради манипулация на пазара на ток.

По думите на Димитров индустрията е права, защото от началото на годината няколко пъти е имало ненормални цени по сегмента "Ден напред". Според него обаче обяснението било не в производителите, а в търговците. Имената на въпросните търговци трябва да бъдат казани на взимащите решения и ако те не предприемат мерки, въпросните имена трябва да се съобщят публично, категоричен бе Димитров.

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 1911

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 2090

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 2110

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 2274

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 1763

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 2691

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 2555

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 2407

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 2586

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 1897

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ