22 Февруари 2026неделя14:54 ч.

Израел с още по-мащабни удари в Газа

автор:Дума

visibility 581

Израелският кабинет по сигурността е одобрил разширяването на военната кампания в ивицата Газа, съобщи ТАСС като се позова на информация на израелското военно радио. Според 12-и канал на израелската телевизия в плановете на армията на следващия етап влизат атаки по значими за групировката Хамас сгради, предаде БНР.

67 палестинци са били убити, след като насилието с Израел ескалира в понеделник, сочат данни от палестинска страна, цитирани от Ройтерс. Израел съобщава за седем жертви на атаките на радикалната групировка Хамас.

Израелската страна твърди, че от територията на ивицата Газа са изстреляни най-малко 1500 ракети от началото на ескалацията на напрежението.

Междувременно палестински сайт съобщи, че снощи, че израелската авиация е нанесла удари по зданията на палестинското финансово министерство и Ислямската национална банка в град Газа.

По-късно местни израелски медии излязоха с информация за задействане на сирените за ракетно нападение в северната част на Израел.

От израелското външно министерство написаха в профила на ведомството в Туитър, че нападения има още в централната и южната част на страната, а една къща е била ударена. Ройтерс съобщи, че нови ракети са били изстреляни по Тел Авив и Ерусалим.

От израелската армия обявиха, че от ескалацията на конфликта в началото на тази седмица, от палестинските територии по израелските градове са били пуснати около 1500 ракети.

Междувременно палестинец беше убит при конфронтация с израелски войници край град Наблус на Западния бряг, а пристигащ от чужбина пътнически самолет е бил отклонен да се приземи вместо на летище "Бен Гурион" в Тел Авив, към друго в южната част на страната.

По-рано израелският президент Реувен Ривлин предупреди за възможността от избухване на гражданска война между арабите и израелците в страната. Ривлин призова за "спиране на тази лудост".

Междувременно три държави  - Тунис, Норвегия и Китай поискаха извънредно публично заседание на Съвета за сигурност на ООН за обсъждане на насилието между израелци и палестинци, в което да участват и техни представители.

 

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 6003

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 8795

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 6646

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 7181

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 5708

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 7268

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 7197

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 7379

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 8004

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 6369

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ