21 Юли 2025понеделник11:21 ч.

Изложба на Андре Кертес и съвременни унгарски фотографи в Хасково

/ брой: 112

автор:Дума

visibility 122

"Младият Кертес, млади унгарци" е насловът на изложбата, открита в Младежкия център в Хасково с концерт с участието на Мария Арнаудова - вокал, Любомир Толумбаджиев - цигулка, и Димитър Русев - китара, от Джаз клуб Хасково.
Пътуващата изложба, озаглавена "Младият Кертес, младите унгарци", се ражда по инициатива на двама гръцки куратори - Йоана Васдеки и Джеф Вандерпул, и тръгва на европейската си обиколка от атинската галерия "Long Room" през 2013 г.
Колекцията на Кертес включва част от материалите, намиращи се във Фотомузея и къщата-паметник на Андре Кертес в Сигетбече. В къщата-музей, където световноизвестният фотограф е прекарвал летата през детството си, съгласно завещанието му са показани 120 снимки от наследството на твореца, лични предмети, мебели от дома му в Ню Йорк. От тази ценна сбирка са представени 23 броя фотографии от ранните му години (1910-1924), правени предимно в Унгария. Модерният материал на изложбата ни запознава с творците от организацията за съвременно фотоизкуство "RANDOM". Другите имена в изложбата, която се осъществява със съдействието на Унгарския културен институт "Балаши" и може да се разгледа до 27 май, са Габор де Фиала, Беа Коложи, Марк Мартинко, Силвия Мучи, Томаш Опиц, Мариан Рапи, Балаж Шпренц, Петер Шаркьози, Габор Шиорети, Сами, Адам Урбан, Аги Ведреш.
 

С 14% повече са банкрутите на фирми у нас

автор:Дума

visibility 8883

/ брой: 131

Чуждите инвестиции нарастват с 47 на сто

автор:Дума

visibility 8298

/ брой: 131

Сред първите в ЕС сме по поскъпване на имотите

автор:Дума

visibility 10005

/ брой: 131

Испания има полза от мигрантите

автор:Дума

visibility 9227

/ брой: 131

Украйна ще мобилизира и мъже над 60 години

автор:Дума

visibility 8843

/ брой: 131

Четири държави отказаха да купуват оръжие от САЩ

автор:Дума

visibility 8874

/ брой: 131

Накратко

автор:Дума

visibility 8775

/ брой: 131

Касапинът на протест

автор:Александър Симов

visibility 8908

/ брой: 131

Трагедията мигранти

автор:Таня Глухчева

visibility 9096

/ брой: 131

Силата на корените ни вдъхновява

автор:Ина Михайлова

visibility 9659

/ брой: 131

За какво ЕС ще изхарчи 2 трилиона евро... Евентуално

автор:Дума

visibility 9251

/ брой: 131

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ