21 Февруари 2026събота06:15 ч.

Италия забранява телефоните в училищата

автор:Дума

visibility 1204

Без мобилни телефони в училище в Италия, пише "Труд". В специална заповед на министъра на образованието електронните устройства са определени като "елемент на разсейване и липса на уважение към учителите, възстановяването на чиито авторитет е приоритет".

В заповедта си образователният министър Валдитара подчертава вредните ефекти, които използването на електронни устройства може да има върху концентрацията, паметта и критичния дух на децата. Рисковете за здравето на децата са включени в доклад, разпространен като приложение към заповедта.

Така в Италия, учениците вече ще трябва да оставят мобилните си телефони, преди да влязат в класната стая. Използването на други електронни устройства ще бъде разрешавано от учителя само за целите на образованието. Телефоните са забранени и в междучасията.За нарушителите не са предвидени дисциплинарни наказания. Училищата ще определят как да прилагат правилата, включително и наказания, чрез индивидуални училищни наредби и пактове за съвместна отговорност между училище и семейство.

В началото на учебната година в Болоня в една от гимназиите забраниха използването на мобилни телефони в часовете както за ученици, така и за учители. Така беше стартирана инициативата, която цели да върне училището като място за развитие на таланта и креативността.

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 1206

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 1140

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 1045

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 1214

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 1152

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 1201

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 1241

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 1153

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 1181

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 1087

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ