19 Юли 2025събота06:38 ч.

"Има такъв народ" върна мандата

/ брой: 83

автор:Дума

visibility 765

"Има такъв народ" получи и веднага върна на президента Румен Радев мандата за съставяне на кабинет. Номинираната за премиер шахматистка Антоанета Стефанова заяви пред държавния глава, че ИТН няма да се възползват от възможността, защото няма да влязат в безпринципни коалиции. Радев отвърна, че в криза като днешната България се нуждае от редовно и ефективно правителство, но разбира мотивите им, защото устойчив и ефективен кабинет не може да бъде съставен на базата на безпринципни договорки и не може да е ангажимент само на една партия. Той обаче напомни, че НС трябва да приеме важни законопроекти, независимо от процедурата по излъчване на изпълнителната власт. "Обществото очаква изсветляване на изборния процес, нуждаем се и от устойчивост в социално-икономическата политика в условията на криза. Необходим е баланс между тази процедура, законодателната дейност на НС и важните срокове и предизвикателства пред страната. Липсва и най-важният законопроект - актуализацията на бюджета, който кабинетът в оставка продължава да не внася и лишава българските пенсионери и бизнеса от подкрепа в случай, че НС се разпусне", отбеляза Радев.

На излизане от президентството емисарите на Слави Трифонов бяха посрещнати от група агресивни националисти, сред които бившите депутати от ВМРО Юлиан Ангелов и Александър Сиди. Агитката крещеше срещу сценаристите "турски мекерета", "слуги на Ердоган", "еничари". Те протестираха срещу подкрепените от ИТН промени в ИК, с които ще отпадне ограничението от 35 избирателни секции за гласуване в страни извън ЕС, което щяло да отприщи вотът на изселниците в Турция.

Очаква се президентът да избере третата парламентарна партия, на която да връчи управленски мандат. Ако и тя не предложи кабинет, НС ще се разпусне, а Радев ще назначи служебно правителство, което да подготви предсрочни избори.

С 14% повече са банкрутите на фирми у нас

автор:Дума

visibility 692

/ брой: 131

Чуждите инвестиции нарастват с 47 на сто

автор:Дума

visibility 654

/ брой: 131

Сред първите в ЕС сме по поскъпване на имотите

автор:Дума

visibility 700

/ брой: 131

Испания има полза от мигрантите

автор:Дума

visibility 642

/ брой: 131

Украйна ще мобилизира и мъже над 60 години

автор:Дума

visibility 679

/ брой: 131

Четири държави отказаха да купуват оръжие от САЩ

автор:Дума

visibility 630

/ брой: 131

Накратко

автор:Дума

visibility 583

/ брой: 131

Касапинът на протест

автор:Александър Симов

visibility 677

/ брой: 131

Трагедията мигранти

автор:Таня Глухчева

visibility 653

/ брой: 131

Силата на корените ни вдъхновява

автор:Ина Михайлова

visibility 759

/ брой: 131

За какво ЕС ще изхарчи 2 трилиона евро... Евентуално

автор:Дума

visibility 642

/ брой: 131

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ