14 Септември 2025неделя23:40 ч.

Снимка БНР

Христо Иванов не би подкрепил всички министри от служебния кабинет

автор:Дума

visibility 289

 Ако се стигне до предложение служебният кабинет да получи мандат на редовно правителство, от „Демократична България“ ще обдъждат идеята министър по министър. Това стана ясно от думите на съпредседателя на партията Христо Иванов. В интервю за БНР той обясни, че ДБ не харесва всички минстри, но има и такива, „за които бихме поели политическа отговорност на драго сърце“. Иванов посочи още, че силно не одобряват министрите на транспорта и енергетиката, „които са потънали в сарайско мълчание“.

Ясно е, че имаме политическа криза и тя не може да бъде разрешена, без да се реши проблемът корупцията - това е диагнозата. Докато не се появи парламент, който да осъществи лечение, тази криза ще стои, смята още Иванов.

Ако има правителство на малцинството само с гласовете на ИТН, това много бързо ще се превърне в целувка на смъртта, предупреди съпредседателят на ДБ. По думите му то „ще се превърне в поредното правителство, което ще се носи по вълните на едни неясни мнозинства и винаги по тези вълни ще виждаме медузите на ДПС“.

Много хора имат интерес да сведат разговора до интрижки за постове, заяви Иванов и добави: „Не искаме нито порции, нито постове“. Според него с тези подмятания разговорът за реалните проблеми се подменя.

От наша гледна точка е важно да има управление, но то да бъде управление на дълбоката промяна, обясни лидерът на ДБ.

Когато се събере парламентът, ДБ ще покани ПГ на ИТН на публична дискусия по ключови теми и задачи, уточни Христо Иванов. Разговори до момента на лидерско ниво не е имало, въпреки правените опити от страна на ДБ, потвърди той.

По повод поста на Тошко Йорданов в Тиутър, Христо Иванов коментира, че Фейсбук може лесно да се запълни и нахрани с мемета, клипчета и снимки и това е „сигурен начин да не проведем сериозен разговор“, което по един или друг начин ще бъде оценено от избирателите, независимо кога ще бъдат следващите избори.

Запитан ако парламентарната рулетка се завърти и третият мандат бъде връчен на ДБ Христо Иванов поясни: „Нямаме готово правителство. Изобщо не е воден такъв разговор. В момента нашият фокус е върху първия мандат.“

Процесът на присъединяване към еврото няма да е лек

автор:Дума

visibility 10239

/ брой: 170

Димитър Радев за първи път на заседание на ЕЦБ

автор:Дума

visibility 9661

/ брой: 170

Предупреждават ни за опасни храни от чужбина

автор:Дума

visibility 10192

/ брой: 170

Задава се хаос със сметките за парно

автор:Дума

visibility 8705

/ брой: 170

Показно убийство на привърженик на Тръмп

автор:Дума

visibility 8610

/ брой: 170

Учебната година в Гърция започна с протести

автор:Дума

visibility 8464

/ брой: 170

Ким Чен Ун подготвя дъщеря си за лидер

автор:Дума

visibility 9724

/ брой: 170

НАТО няма да активира член 5

автор:Дума

visibility 9766

/ брой: 170

Истинска памет

автор:Александър Симов

visibility 5858

/ брой: 170

Диагноза - русофобия

автор:Боян Бойчев

visibility 7020

/ брой: 170

Драма с класов привкус

автор:Юрий Борисов

visibility 10360

/ брой: 170

Приложима ли е четиридневна работна седмица в България

visibility 9024

/ брой: 170

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ