19 Септември 2025петък12:09 ч.

Филм за най-дългото състезание с безплатна прожекция в София

/ брой: 8

автор:Дума

visibility 1291

Вход свободен е обявен за прожекцията на документалния филм "3100: Бягане и себенадминаване". Ценители ще имат възможност да гледат продукцията на режисьора Санджай Роулал на 17 януари, четвъртък, от 19 ч., в зала 11 на НДК (кино "Люмиер"). България е домакин на премиерата за Европа.

В документалната продукция се изследва тичането като феномен, свързан с битието, както и в качеството му на средство за разкриване на човешката същност. Опитвайки се да отговорят защо толкова хора са привлечени от бяганията на дълги разстояния, авторите на филма разглеждат култури с традиции в бягането и техните съвременни представители - индианското племе навахо, етническата група бушмени от Aфрика, монасите от планината Хей, Япония.

След прожекцията ще има дискусия между Ашприханал Алто, главен герой във филма и рекордьор на дистанцията 3100 мили (4988,96 км), бегач от Австрия, участвал и завършвал ултрамаратона, известни български бегачи на дълги разстояния и участника във филма - Шопан (Цветан Цеков), който през 2018 г. успешно завърши маратона "3100 мили" за трети път. Темите, които ще се дискутират, ще засягат главно бягането като техника за себенадминаване, преодоляване на себе си и собствените ограничения.

Състезанието "3100 мили: Себенадминаване" е най-дългото сертифицирано многодневно бягане в света, което се провежда всяка година в рамките на 52 дни в Ню Йорк от 1997 г. насам. Всеки участник трябва да изминава средно по 95 км на ден. Малцина се решават да приемат това привидно непреодолимо предизвикателство, а още по-малко са тези, които успяват да го завършат. Тук духът, материята и психиката се състезават помежду си. По време на маратона участниците срещат много трудности: да преодолеят травмите, които са неизбежни, изпитват психиката, която безспорно трябва да е силна, и залага на духа, който е най-важният играч и може да крепи бегача до края на трасето.

39% от родителите още наказват с шамари

автор:Дума

visibility 138

/ брой: 175

30 нови членове приеха в БСП във Велико Търново

автор:Дума

visibility 140

/ брой: 175

НСО вече няма да вози администрацията на президента

автор:Дума

visibility 127

/ брой: 175

ВКС осъди общината да премести трамвайно трасе

автор:Дума

visibility 149

/ брой: 175

Данъчните декларации за 2025 г. ще се изготвят в левове

автор:Дума

visibility 160

/ брой: 175

Купуваме еднодневна винетка от февруари догодина

автор:Дума

visibility 142

/ брой: 175

Вдигането на ДДС ще удари икономиката най-силно

автор:Дума

visibility 146

/ брой: 175

С 4% намаляват чуждите инвестиции у нас

автор:Дума

visibility 142

/ брой: 175

Национална стачка парализира Франция

автор:Дума

visibility 133

/ брой: 175

Естония няма да затвори границата с Русия

автор:Дума

visibility 136

/ брой: 175

Замразяват заплатите на депутатите в Словакия

автор:Дума

visibility 146

/ брой: 175

Кататония

автор:Александър Симов

visibility 116

/ брой: 175

Стратегия за остаряване

автор:Юрий Борисов

visibility 129

/ брой: 175

Сега ли се сетихте?

visibility 135

/ брой: 175

Непоколебимост по пътя към националния идеал

автор:Дума

visibility 145

/ брой: 175

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ