16 Юли 2025сряда21:17 ч.

Дядо Пънч получи наградата "Гео Милев"

/ брой: 192

автор:Дума

visibility 170

Познат вече от няколко поколения деца със своите стихове, приказки, гатанки и пиеси писател Панчо Панчев, по-известен с литературния си псевдоним Дядо Пънч, дългогодишен автор на ДУМА, е тазгодишният носител на голямата награда на името на Гео Милев.
Призът, учреден от едноименната международна фондация, бе връчен в родния дом на поета в Стара Загора. Сред досегашните лауреати са дъщерята на Гео Леда Милева, поетите Рашко Стойков, Бойко Ламбовски, Георги Константинов, Валери Станков, изкуствоведката проф. Ружа Маринска и преводачът проф. Александър Шурбанов.
Дядо Пънч е автор на 50 пиеси, които са поставяни на различни сцени в България и в чужбина и на десетки книги и книжки за деца. Неговата пиеса "Приказка за калпаците" е играна  във всички европейски страни.

Тръмп плаши Русия с "тежки мита"

автор:Дума

visibility 385

/ брой: 129

Лавров се срещна със Си Дзинпин

автор:Дума

visibility 379

/ брой: 129

Разследват евродепутат, за когото Аушвиц е "фейк"

автор:Дума

visibility 399

/ брой: 129

Символ

автор:Александър Симов

visibility 389

/ брой: 129

Приключи ли терапията

автор:Евгени Гаврилов

visibility 382

/ брой: 129

Епични провали

visibility 394

/ брой: 129

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ